A Temesvári CFR jutott fel a futsal élvonalba

Gergely Imre 2021. március 21., 14:29

„Ez a torna nem rólunk szólt” – állapította meg Pál Nándor, a Gyergyóremetei Kereszthegy vezetője. A futsal 2. liga Szászsebesen rendezett négyesdöntőjét három vereséggel zárták a remeteiek. A tornát a Temesvári CFR nyerte és ezzel feljutott az 1. Ligába.

A remeteiek (piros-fehérben) a Temesvári CFR elleni mérkőzésen Fotó: CFR Temesvár

Miután pénteken 7–3-as vereséget szenvedett a Kereszthegy a Dolj megyei Metropolitan Ișalnița együttesével szemben, szombaton a Temesvári CFR-el csaptak össze Dolteáék. Óriási meglepetés lett volna egy remetei győzelem, és erre nem is került sor. A temesváriak már az első félidőben 5–0-ra vezettek, és a második játékrészben is hozzátettek még négy találatot. A Kereszthegynek ezúttal csak a becsületgól jött össze.

Vasárnap a Vrancea megyei Sportul Ciorăşti együttesével szemben próbálta megszerezni az első pontjait a gyergyóremetei csapat, de nem sikerült. Amint Pál Nándor fogalmazott, most sem ment a játék, úgy, ahogy a korábbi két meccsen sem. A moldvaiak 3–0-ás előnyt gyűjtöttek már a mérkőzés elején, innen sikerült ugyan felzárkózni 3–2-re, de ekkor egy elkerülhető gól következett és így 4–2 lett a félidőben.

A Kereszthegy 4–3-ra még felkapaszkodott, de innen már nem tudtak közelebb kerülni az ellenfélhez, amely a számos szabálytalanság miatt több tízméterest is lőhetett. A végeredmény 9–4 lett a Ciorăşti javára.

A futsal 2. Liga final fourját a papírformának megfelelően a Temesvári CFR nyerte, jövőre tehát ismét lehet csapata Temesvárnak az élvonalban.

A selejtezőt érő második helyet a Vrancea megyei Ciorăşti szerezte meg.

A torna eredményei:
Metropolitan Ișalnița–Gyergyóremetei Kereszthegy 7–3 (2–1).
Sportul Ciorăşti–Temesvári CFR 3–7 (2–7)
Temesvár–Gyergyóremete 9–1 (5–0)
Ciorăşti–Ișalnița 4–3 (2–0)
Ciorăşti–Gyergyóremete 9–4 (4–2)
Temesvár–Ișalnița 8–3 (3–0)

A torna végeredménye: 1. Temesvár 9 pont, 2. Ciorăști 6, 3. Ișalnița 3, 4. Remete 0.