A sok hiányzó ellenére is simán jutott tovább a Futsal Klub Székelyudvarhely

Zátyi Tibor 2022. március 05., 19:55 utolsó módosítás: 2022. március 05., 19:56

A kötelező célt teljesítette a Futsal Klub Székelyudvarhely, szombaton este a Fortius Buzău otthonában sima győzelmet aratott, így bejutott a teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjébe.

Jár a pacsi mindenkinek, a legjobb négy között van ismét a Futsal Klub Székelyudvarhely Fotó: Beliczay László

Fél csapatra való hiányzója volt a Futsal Klub Székelyudvarhelynek, ám így sem volt kérdéses, melyik együttes a párharc fő esélyese. Kerestély József, Miklós Árpád, Péter Miklós és Csog Csongor az U19-es válogatottba kapott meghívót, míg Szécsi Barna és Tankó Levente sérülés miatt hagyták ki a kupameccset. Az utazó keretbe a friss Román Kupa-győztes U19-es csapatból ketten csatlakoztak, Sandrin Tompea kapus és Csíki Zsolt mezőnyjátékos.

Habár az első gólt a 2. Liga keleti csoportjában harmadik helyezett hazaiak szerezték, öttel válaszolt a vendég együttes, a szünetben 5–2 állt az eredményjelzőn. Térfélcserét követően tovább záporoztak az újabb udvarhelyi gólok, a fiúk 11–3-ra nyertek és simán léptek be a legjobb négy közé.

„Az volt a célunk, hogy behúzzuk a meccset, harcoljuk ki a továbbjutást a négyes döntőbe. A fiúk jól játszottak, elértük, amit akartunk. Kérdéses még a helyszín, valószínűleg Galacon lesz a négyes döntő” – mondta Jakab Zoltán, az FK edzője.

A négyes döntőt a versenynaptár szerint az alapszakasz lejárta után rendezik március 19–22. között. Korábban a Dévai West, a Dévai Autobergamo és a Galaci United harcolta ki a részvételt a négyes döntőben. Az FK zsinórban harmadszorra jut be a legjobb négy közé a Román Kupába, a 2019–20-as szezonban elhódította a trófeát (a Dévai Autobergamót verte a döntőben), tavaly pedig a hazai pályán rendezett fináléban alulmaradt az azóta megszűnt Csíkszeredai Imperial Wettel szemben.

Addig is az FK-nak két bajnokija lesz, kedden este hat órakor a Temesvári CFR-t fogadja, a mérkőzést a Digi Sport élőben közvetíti, majd az alapszakaszt március 15-én a Sportul Ciorăști otthonában zárja.