A kiváló első félidő fontos három pontot ért az FK-nak

Zátyi Tibor 2023. március 28., 18:59 utolsó módosítás: 2023. március 28., 19:01

A rájátszás szempontjából nagyon fontos győzelmet aratott kedden kora este a Futsal Klub Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga 19. fordulójában 3–2-re nyert a Temesvári CFR otthonában és a második hely első számú esélyesévé lépett elő.

Kedei duplázott Temesváron, az FK harmadszorra is legyőzte a CFR-t az idei bajnokságban Fotó: Erdély Bálint Előd

Mindkét csapat számára egyszerű volt a képlet, aki megnyeri a találkozót, óriási lépést tesz a második hely felé – a Galaci Untited korábban már megnyerte az alapszakaszt –, egyben elődöntőbe jut.

Az FK fiatal kapusa, Farkas nagy védésével kezdődött a mérkőzés, az innen vezetett támadásból pedig a hiányzó Bálint helyett a kezdőbe került Kedei hatalmas góllal megszerzete a vezetést az udvarhelyieknek a második percben. Temesvár magas és kemény letámadással már az FK kapuja előtt megpróbált labdát szerezni, ám mindezt eredménytelenül tette, hiszen az újabb gólt is a vendégek szerezték, Kerestély az általa kiharcolt szögletet legurította Sassénak, aki bő tíz méterről, a jobb oldalról zúdított Ilaș kapujába. A temesváriak kapusa ezután le is sérült, így beállt helyette a hamarosan 45 éves Vlad Iancu.

Átvette a mérkőzés irányítását a két kolumbiai idegenlégióssal felálló Temesvár, volt két veszélyes pozícióból elvégezhető szabadrúgásuk is (7, illetve 9 méterről), ám egyikből sem tudtak helyzetet kialakítani, a kétgólos hátrány mintha megbénította őket. A 15. percben óriási lehetőségük maradt ki, Iszlai mentett a gólvonal előtt, majd Farkas nagy védésével tartotta a kétgólos előnyt. Túloldalt Kerestély lőhette volna meg a harmadikat, de a közben visszaállt Ilaș védett. A játékrész hajrájára még nagyobb lett a hazai nyomás, a CFR kapufát is lőtt, amire jött a válasz:

Kedei lopott el egy labdát az egyik kolumbiaitól, majd 9 méterről védhetetlenül lőtt a hálóba.

A szünet előtt végül összejött a szépítés a hazaiaknak, Toader használta ki, hogy az FK védelme nem figyelt és közelről faragott csapata hátrányából.

Térfélcserét követően Kedei lógott meg egyedül a labdával, de nem tudta legyőzni Iancut, majd egy szépen végigvitt ellentámadás után Nastai egyre hozta vissza a CFR-t, a 26. percben 2–3 volt az állás. A felbátorodott temesváriak egymás után hagyták ki a helyzeteiket, az udvarhelyiek támadásban sokáig nem tudtak veszélyeztetni, minden erejüket felemésztette a védekezés.

A hajrára lehozta kapusát a CFR, a legnagyobb lehetőségeket mégis az FK hagyta ki: Iszlai egy szögletet követően tíz méterről kapásból a bal kapufát találta el, majd Tankó 8 méteres bombáját védte Iancu.

A Futsal Klub nagyon fontos győzelmet aratott, feljött a második helyre, és amennyiben csütörtökön hazai pályán legyőzi a Dévai West csapatát, majd hétfőn elhozza a három pontot a Luceafărul Buzău otthonából, akkor biztosan második lesz, automatikusan bejut az elődöntőbe, amit majd pályaelőnnyel fog kezdeni.