A bajnok esélyt sem adott az FK Székelyudvarhelynek

Zátyi Tibor 2023. február 02., 18:42

Egy fordulót követően az élről a harmadik helyre csúszott vissza a táblázaton a Futsal Klub Székelyudvarhely, Jakab Zoltán tanítványai csütörtökön simán elveszítették a Galaci United otthonában rendezett rangadót.

A galaciak megállították az FK-t Fotó: Erdély Bálint Előd

Gyakorlatilag 1–0-ról kezdődött a mérkőzés, hiszen a 2. percben a hazaiak részéről Crăciun ugrott ki az FK játékosai között és elegánsan gurította el a labdát Farkas mellett (1–0). Az udvarhelyiek kapusának nagy hárítására volt szükség az 5. perc végén, amikor Krstic közeli lövését védte, túloldalt pedig Balázsi dolgoztatta meg Tonițăt. Az FK nem sokkal később nehéz helyzetbe került, Cireș jobb oldalról érkező beadásába Miklós Tamás ért bele rosszul, és a saját kapujába juttatta a labdát (2–0).

A második gólig támadásban sokat nem mutatott az FK, de sikerült felpörögni, Miklós Tamás erős szabadrúgását, majd Kanyó távoli löketét is védte Toniță. A szépítés a 13. perc elején össze is jött, szépen kipasszolt támadás végén Miklós Tamás bombázott a kapuba (2–1). Ezután mindkét csapatnak kigyűlt az öt szabálytalansága, így izgalmasnak ígérkezett a hátramaradt hét perc.

Az újabb gólt a hazaiak szerezték, ehhez kellett Kedei labdavesztése is, Ignat a saját térfeléről iramodott meg, a hazaiak hamarosan 42 éves edzőjátékosa az FK kapujáig nyargalt, ahol kihagyhatatlan helyzetbe hozta Araujót, aki laposan a hálóba lőtt (3–1).

Folytatódott a harc a pályán, a galaciak pedig Alan Sasse félpályán elkövetett szabálytalansága után kisbüntetőhöz jutottak, ám Araujo mellé lőtt. A negyedik gólt viszont nem úszta meg az FK, hiszen pillanatokkal később Crăciun 4–1-re módosította az állást, egyben beállította a félidei eredményt.

Volt miről beszélgessenek az udvarhelyiek a szünetben, akik rögtön lehozott kapusos taktikára váltottak, Iszlai vette magára a megkülönböztető mezt.

Az emberfölény nem hozott megoldást, sőt Galac hamar eldöntötte a pontok sorsát, előbb Crișan takarásból leadott lövése zúgott el Farkas mellett a kapuba, majd egy végletekig kipasszolt támadás végén Araujo lőtte meg a hatodik galaci gólt (6–1). Az FK játékába még több hiba került, visoznt a United sem erőltette a támadásokat, így komolyabb lehetőségek nélkül csordogált a mérkőzés egészen a 32. percig, amikor Bálint passzát juttatta Tankó a kapuba (6–2).

A pontszerzési remények viszont hamar szertefoszlottak, hiszen előbb Ignat a keresztlécere emelte a labdát, majd Kanyó 23 másodperc alatt két sárgát is kapott, így kiállították. Az emberelőnyt pedig kihasználta Galac, Cireș lőtt az üres kapuba (7–2). A vendégeknek semmi sem jött össze ez a meccsen, amit simán, 7–2-re veszítettek el, és az alapszakasz harmadik helyére csúsztak vissza, mivel megelőzte őket Galac és a Kolozsvári Clujanát kitömő Dévai Autobergamo is.

Kevés idő maradt a sorok rendezésére, vasárnap 17.30-kor már a Román Kupa nyolcaddöntőjében lép pályára az FK, a Luceafărul Buzău vendége lesz.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 16. forduló
Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 7–2 (4–1),
gólszerzők Crăciun (2., 18.), Miklós T. (9., öngól), Araujo (16., 26.), Crișan (25.), Cireș (36.), illetve Miklós T. (13.), Tankó (32.)
Galac: Toniță – Burdujel, Dudău, Cireș, Crăciun. Cserék: Cârdei – Krstic, Arhire, Crișan, Ignat, Araujo, Oană, Boșneagă.
FK: Farkas – Tankó, Miklós T., Kanyó, Bálint. Cserék: Gălățeanu, Tompea – Alan, Iszlai, Kedei, Kerestély, Balázsi. Vezetőedző: Jakab Zoltán.