Rangadót nyert az Imperial Wet

Dobos László 2020. október 12., 19:12 utolsó módosítás: 2020. október 12., 19:19

Harmadik mérkőzését is megnyerte, veretlen maradt a Csíkszeredai Impreial Wet a román teremlabdarúgó-bajnokság új szezonjában. Cosmin Gherman edző legénysége hétfő délután 5–3-ra nyert a Galaci United ellen az Erőss Zsolt Arénában – nézők nélkül – megrendezett összecsapáson.

Fotó: Veres Nándor

Színvonalas, jó iramú összecsapást hozott a bajnokság első rangadója, amelyen a két addig veretlen csapat találkozott, a házigazda Imperial Wet és a Galaci United.

Keményen kezdtek a csapatok, a galaciaknak pedig már a hatodik percben kigyűlt a hat hibájuk, így az Imperial Wet már a 7. percben kisbüntetőt végezhetett el, de a lövést védte Alexandru Dinicuță, a galaci kapus. Ugyanő a 17. percben is kivédett egy hasonló kisbüntetőt. Közben a csíkiak Sasse távoli bombalövésével a 7. perc végén átvették a vezetést (1–0), de másfél perc múlva Ignat szabadrúgásból kiegyenlített (1–1). Nem sokat volt egyenlő az állás, a 14. percben Matei éles szögből gólt lőtt a rövid sarokba (2–1).

Szünet után rögtön kétgólosra nőtt a csíkiak előnye: távolról Lașcu volt eredményes (3–1). A második játékrész közepén a galaciak két egymást követő góllal 3–3-ra kiegyenlítettek, majd a csapatok felváltva alkalmazták a vészkapusos taktikát. Úgy tűnt erőnlétileg az Imperial Wet játékosai bírják jobban, és ez az eredményjelzőn is megmutatkozott, két gyönyörű Sasse-góllal bebiztosította győzelmet a székelyföldi gárda.

Kedden a teremlabdarúgó Román Kupa elődöntőivel folytatódik a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában a futsalszezon. 13 órától FK Székelyudvarhely–Dunărea Călărași, 15.30-tól pedig Csíkszeredai Imperial Wet–Dévai Autobergamo elődöntők szerepelnek a programban. A kupadöntőt szerdán 15.30 órára tervezték. A mérkőzéseket a Pro X tévécsatornán és a szakszövetség futsal Youtube csatornáján lehet követni.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 3. forduló:
Csíkszeredai Imperial Wet Csíkszeredai–Galaci United 5–3 (2–1).
Gólszerzők: Andre Luis Sasse (7., 34., 39.), Cristian Matei (14.) és Adrian Lașcu (21.), illetve Florin Ignat (9.), Sergiu Tacot (23.) és Robert Crișan (33.).
Imperial Wet: Petrisor Toniță – Küsmödi Tamás, Adrian Pânzaru, Iszlai Richárd, Cristian Matei. Játszott még: Adrian Lașcu, Miklós Tamás, Bíró Attila, Tifán Tamás, Andre Luis Sasse, Mario Duque Velasco, Bogdan Covaci, Tankó Levente és Alin Robert Cârdei. Vezetőedző: Cosmin Gherman, Másodedző: Lucian Nicușan.