Hirdetés

Parádéztak a négy között, ismét Marosvásárhely–Székelyudvarhely döntő lesz a Román Kupában

A két csapat játszotta a tavalyi döntőt is, akkor a vásárhelyiek nyertek
Fotó: László Ildikó

A második félidőre hagyták a gólokat a székelyföldi együttesek az U19-es teremlabdarúgó Román Kupa elődöntőiben: a Marosvásárhelyi VSK és a Futsal Klub Székelyudvarhely is 7–2-vel búcsúztatta ellenfelét a Piatra Neamț-on rendezett nyolcas tornán.

Elsőként a Marosvásárhelyi VSK lépett pályára, vasárnap kora délután ellentmondást nem tűrve győzte le a Galaci United hasonló korosztályú együttesét. Kacsó Endre tanítványai a félidőben még egy góllal vezettek, ám a fordulást követően már esélyt sem adtak ellenfelüknek, és 7–2-re győzve léptek a fináléba. A vásárhelyiek számára hazai pályává vált a Román Kupa, hiszen zsinórban harmadik döntőjüket játsszák – az előző kettőt megnyerték.

Az FK Székelyudvarhely drámai meccsen búcsúztatta a Sepsi-SIC-et a negyeddöntőben, a legjobb négy között pedig a házigazdát kiejtő Simándi Sólymok volt az ellenfél. Az udvarhelyiek jól indítottak, és öt perc után Rácz találatával előnybe is kerültek. A játékrész közepén érdekes esemény történt: a kapufa megmentette a simándiakat a második góltól, az Arad megyeiek az innen indított ellentámadásból egyenlítettek. A felek óvatosan fociztak, a szünetig nem esett több találat.

Hirdetés

Térfélcserét követően lecsapott az FK, bő fél perc után Fazakas lőtt a kapuba egy lecsorgó labdát. A játékrész felénél úgy tűnt, hogy az FK megnyugtató előnyre tesz szert, miután Fazakas bólintott a hálóba egy felpattanó labdát. Ám Simánd hamar betalált, majd akár egyenlíthetett is volna, ám Lőrincz hatalmasat védett. A nyugalmat a negyeddöntőben és az elődöntőben is triplázó Fazakas hozta el, amikor a 35. percben közelről mattolta az ellenfél védelmét.

Innentől kockáztatniuk kellett a simándiaknak, akiknek kigyűlt a szabálytalanságuk – az első kisbüntetőt Kis Csaba gólra váltotta. Az ellenfélen nem segített az időkérés sem, Popovics és Béres Dombi is feliratkozott a gólszerzők közé, a végén pedig az is belefért, hogy kimaradjon egy kisbüntető.

Hétfőn 17 órakor rendezik Piatra Neamț-on a Marosvásárhelyi VSK–Futsal Klub Székelyudvarhely döntőt – ők játszották a tavalyi finálét is, akkor a VSK 4–0-ra nyert.

A két csapat a bajnokságban egy csoportban szerepelt, a VSK 4–2-re, míg az FK 5–2-re nyerte a hazai bajnokit, így minden szempontból parázs csata várható, a találkozót az frf.tv élőben közvetíti.

U19-es teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntő
Simándi Sólymok–Futsal Klub Székelyudvarhely 2–7 (1–1),
gólszerzők Rácz Dávid (5.), Fazakas Zalán (21., 28., 35.), Kis Csaba (37., kisbüntetőből), Popovics Erik (37.), Béres Dombi Zsolt (38.), illetve Ciprian Covaci (13., 30.).

Galaci United–Marosvásárhelyi VSK 2–7 (1–2),
a VSK gólszerzői Nistor 3, Lapoși 2, Cherteș, Fodor
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: „ilyet nem akarok látni, hogy a kapusunk sárga lapot kapjon időhúzásért”

Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.

Bevitte a végső döfést, megvédte címét az Erste Ligában a Gyergyói Hoki Klub (videóval)

Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.

Székelyhon

Máris megvan a tegnap beharangozott 24 órás sebességmérő akció egyik kiemelt gyorshajtója

Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.

`
Krónika

Eltávolították az erdélyi születésű antiszemita költő-politikus szobrát az egyik megyeszékhely közteréről

Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.

Krónika

Levélszavazatok: feljelentette az ügyészségen az RMDSZ-t egy Tisza-párti kolozsvári szervezet

A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.

Főtér

Csirkefogónak nevezte Hargita megyei párttársát az AUR-os Dan Tanasă, kapta is a sallert – hírmix

Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.

Ez is érdekelheti

Beütemezték a futsalkupa négyes döntőjének kezdési időpontjait

Jövő hét elején Székelyudvarhelyen derül ki, idén kié lesz a teremlabdarúgó Román Kupa. A címvédő a házigazda, a másik székelyföldi csapattal a döntőben találkozhatnak.

Az utolsó szó a székelyudvarhelyi futsalcsapaté volt

Fordulatos, a végletekig kiélezett mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely a Dévai West otthonában. Az utolsó percben két ízben is változott az állás.

Mánya Szabolcs: nem dőlhetünk hátra, még nincs meg a döntő

Remek formában szerepel a futsal 1. Liga felsőházi rájátszásában a Sepsi-SIC, amely nyolcpontos előnnyel áll a második helyen. Mánya Szabolcs edző-játékos szerint ugyanakkor nem dőlhetnek hátra, és minél előbb be kell biztosítaniuk helyüket a döntőben.

A futsalcímvédő már a döntőben, várja az ellenfelét

Matematikailag elérte, hogy idén is a fináléban szerepeljen az ötszörös futsalbajnok. A Sepsi-SIC-nek a legnagyobb az esélye, hogy idén az aranyéremért küzdjön meg.

Sok helyzetet kihagyott, azért megnyerte a meccset a VSK Székelyudvarhely

A pihenőt követően fordította meg az állást a VSK Székelyudvarhely a Luceafărul Buzău ellen a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházában. Belefért, hogy kihasználatlanul maradt négy kisbüntető is.

Drámai végjáték, az utolsó másodpercekben lett döntetlen a székely futsalrangadó

Pazar mérkőzést játszott egymással a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. Másfél perccel a vége előtt még két góllal vezetett a házigazda, mégis döntetlen lett a vége.

Csoportelsőként jutott a rájátszásba a Kereszthegy, brassói ellenféllel kezd

Nagyszerű teljesítménye után csoportelsőként jutott a rájátszásba a teremlabdarúgó 2. Ligában a Gyergyóremetei Kereszthegy csapata, amely a negyeddöntőben a Brassói Kids Tâmpa ellen kezdi meg a küzdelmet.

Sorsoltak a Román Kupában, a fináléban jöhet össze a székely rangadó

Kialakult a teremlabdarúgó Román Kupa 2025–2026-os kiírásának elődöntős párosítása. A Final Four-t Székelyudvarhelyen rendezik, ahol a címvédő is pályára lép.

Megszorongatni sem tudta a futsalbajnokot a Marosvásárhelyi VSK

Gyorsan előnybe került, majd érvényesítette a papírformát a Galaci Unted a teremlabdarúgó élvonal play-offjában. Ezzel nagyrészt elszálltak a Marosvásárhelyi VSK döntőbeli álmai.

Visszavágott az Autobergamo, megszakadt a Sepsi-SIC veretlensége

Revansot vett a nemrég elszenvedett vereségért a Dévai Autobergamo a Sepsi-SIC ellen, amely vasárnap este egy gólszegény mérkőzésen múlta felül a háromszéki együttest. A zöld-fehérek ezzel elveszítették veretlenségüket a felsőházi rájátszásban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!