Pénteken és szombaton a Rákóczi Centerben rendezték a futsal tornát, amelyen a házigazda FK Székelyudvarhely mellett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Marosvásárhelyi VSK és a Dévai West vett részt.
Az első nap a két elődöntőt játszották, míg másnap a két győztes, illetve a két vesztes csapott össze. Az FK mindkét párharcát megnyerte, így otthon tartotta a trófeát.
A torna remek alkalom volt az összes gárda számára, hogy felmérje, hol tart a felkészülési időszakban. A futsal 1. Liga új kiírása szeptember elején kezdődik.
Teremlabdarúgás, IV. FK Kupa, Székelyudvarhely
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Marosvásárhelyi VSK 3–0,
Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai West 8–2.
Kisdöntő:
Déva–Marosvásárhely 4–2.
Döntő:
Székelyudvarhely–Sepsiszentgyörgy 4–3.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Óriási hasadás keletkezett az A10-es sztráda Szászsebes és Torda közötti szakaszán, a sofőröket óvatosságra intik.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Jelentős repedés és süllyedés keletkezett az A10-es autópálya Szászsebes és Torda közötti szakaszán, Torda közelében. A közösségi médiában közzétett felvételek alapján az útpálya két forgalmi sávját is érinti a károsodás.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!