Az előző szezonban ezüstérmes Futsal Klub Székelyudvarhely és az Inter Gyergyó mérkőzésével rajtol el szombaton délelőtt a székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben az U19-es teremlabdarúgó-bajnokság alapszakasza. A két együttes a 3-as csoportban szerepel. Ebben az ötösben a Marosvásárhelyi VSK és a bajnoki címvédő Kolozsvári Clujana október 2-án egymás ellen mutatkozik be a bajnokságban, míg a Remetei Kereszthegy szabadnapos a nyitányon, a második fordulóban Marosvásárhelyen lép pályára.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a 2-es csoportban szerepel, hétfőn 16 órától a Fortius Buzău együttesét fogadja a Sepsi Arénában. Az ötös tagja még a Galaci United, a másik bodzavásári együttes, a Luceafărul Buzău, illetve a CSM Ploiești.
Az 1-es csoportban a Ceahlăul Piatra Neamț, a Mausoleul Mărășești, a Nicu Gane Fălticeni és a Viitorul Dărăbani szerepel, a 4-esben pedig a Real Oltenia Craiova, a Temesvári CFR, a Simándi Sólymok és a Dévai West.
A bajnokság lebonyolítása hasonló a tavalyihoz, a területi csoportokban mindenki mindenkivel két mérkőzést játszik. Az alapszakasz végén a két csoportelső bejut az Elit Ligába, a többi együttes pedig az alsóházban folytatja. Az Elit Ligában két csoport lesz, a küzdelmek 2025 márciusában kezdődnek, egy újabb oda-visszavágót követően a két első helyezett bejut az elődöntőbe, ahol keresztbe játszva (az első csoport első helyezettje a második csoport második helyezettjével és fordítva) harcolnak a fináléba kerülésért.
Az előző szezonban két székely csapat, az FK Székelyudvarhely és a Sepsi-SIC játszotta a bajnokság egyik elődöntőjét, az udvarhelyiek sima sikerrel (12–3) léptek a fináléba. Az éremcsatákban egyik együttesnek sem termett babér, hiszen a harmadik helyért kiírt találkozón a Sepsi-SIC 6–4-re kikapott a Futsal Ceahlăul Piatra Neamț csapatától, míg a döntőben az FK 6–2-re kapott ki a Kolozsvári Clujanától.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!