Az ifiválogatott az októberben kinevezett Robert Lupu irányításával másodszor edzőtáborozik Székelyudvarhelyen. A fiatalok a jövő szeptemberben Spanyolországban tartandó U19-es Európa-bajnokság selejtezőire hangolnak.
Románia a selejtezők 5-ös csoportjában található, ellenfelei Oroszország, Szlovákia és Grúzia lesznek, a fiúk házigazdái lesznek a csoportkörnek.
A Székelyudvarhelyen összegyűlő keretbe egyetlen játékos sem képviseli a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszát vezető Dévai Autobergamót, míg a tavalyi ezüstérmes Galaci Unitedtől mindössze egy játékos szerepel a korosztályos válogatottban.
A Futsal Klub Székelyudvarhelytől Kerestély József és Boga Bence, míg a Marosvásárhelyi VSK-tól Nagy Tamás, illetve Patrick Chertes kapott behívót Robert Luputól.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!