Kedden és szerdán az afrikai ország fővárosában, Rabatban rendezték a mérkőzéseket. A román nemzeti együttes keretéből több meghatározó játékos is hiányzott, mint ahogy a szövetségi kapitány, Robert Lupu sem tudott elutazni – a szakember karanténban van.
Mindkét párharcot a házigazdák nyerték, 6–1-re és 5–2-re diadalmaskodtak.
A vendégeknél több székelyföldi játékos is pályára lépett: Szőcs László, Mánya Szabolcs, Hadnagy István, Bálint Andor és Kedei Barna. Utóbbi két teremlabdarúgó az FK Székelyudvarhely sportolója, számukra ez volt a bemutatkozás a nemzeti csapatban.
A román válogatott legközelebb Eb-selejtezőt játszik: a 4-es csoportban Szerbia, Észak-Macedónia és Bosznia-Hercegovina az ellenlábasa.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
Hosszú éveken keresztül kastélyrom előtt haladtak el a Héderfáján átutazók, sokan nem is gondolták, hogy egyszer még eredeti pompájában tündökölhet a Barabássy-kúria. Az udvarházat 2008-ban kezdte felújítani a család, most pedig bárki megcsodálhatja.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!