Hirdetés

Két fontos pontot hagyott Hollandiában a román válogatott

Hadnagyék kiegyenlített meccset játszottak a hollandokkal, a végén ezúttal nem volt szerencséjük
Fotó: frf.ro

A teremlabdarúgó-világbajnokság selejtezőjében a továbbjutás szempontjából nagyon fontos mérkőzést játszott Románia, az A csoportban még pontot nem szerzett Hollandia vendége volt.

A román válogatott Azerbajdzsán elleni győzelemmel (3–1) kezdte a selejtezőket, majd szoros meccsen kapott ki Kazahsztántól (3–4), míg pénteken izgalmas meccsen, az utolsó másodpercekben szerzett góllal 2–1-re győzte le a hollandokat. Így egy újabb győzelemmel elérhető közelségbe kerülhetett volna a csoport második helye, ami pótselejtezős részvételt ér.

Az Almerében kedden este rendezett meccset jobban kezdte Hollandia, Toniță a második percben egy nagy védést is be kellett mutasson, majd a román válogatott Hadnagy révén járt közel a gólhoz, ám az FK Székelyudvarhely játékosának közeli lövését hárította a hazai kapus.

Hirdetés

A folytatásban a csoportban első pontjaikat vadászó hollandok játszottak veszélyesebben, kapusuk többször az ötödik mezőnyjátékos szerepét is felvette, de nem tudták bevenni a románok kapuját. Túloldalt, a szünet előtt Valadares előtt adódott egy hatalmas lehetőség, de nem talált kaput.

Több lehetősége is volt a második játékrész elején a román válogatottnak, a vezetést mégis a hollandoknak sikerült megszerezni, egy szépen felépített támadás végén Ceyar talált be.

Hajszolta az egyenlítést Kacsó Endre együttese, egy idő után pedig kockáztatott is, lehozott kapusos taktikára váltott – ez gyorsan kifizetődő lett, hiszen Ben Kahlou öngóljával egyenlített.

Románia a hajrára teljesen beszorította Hollandiát, Sasse és Araujo is eltalálta a kapufát, míg az utolsó másodpercekben a hollandok is megnyerhették volna a meccset.

Maradt az 1–1, így nem tudott ellépni a kazahok otthonában szerdán pályára lépő Azerbajdzsántól a román válogatott.

Teremlabdarúgó-világbajnokság, selejtező, elitkör, 4. forduló, A csoport
Hollandia–Románia 1–1 (0–0),
gólszerzők Ceyar (26.), illetve Ben Kahlou (33., öngól).

A csoport állása: 1. Kazahsztán 9 pont (10–3), 2. Románia 7 (9–7), 3. Azerbajdzsán 3 (9–8), 4. Hollandia 1 (3–11).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólörömből piros lap, a végén ezért bűnhődött a Sepsi OSK (videóval)

Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.

A cserecsatár gólja döntött, bennmaradó helyen az FK Csíkszereda (videóval)

Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.

Székelyhon

A villanyszámla-támogatásban részesülőknek szóló új információkat tettek közzé

A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.

`
Krónika

Másodszor mondja ki Parászka Borókáról a MÚRE, hogy etikai vétséget követett el

Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.

Krónika

Orbán: minden Ukrajna számára fontos, Magyarországon áthaladó dolgot megállítunk, amíg nem indítják újra az olajszállítást

Állami banditizmusnak nevezte a magyar miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában, hogy Ukrajna elzárta a Barátság kőolajvezetéket.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Góllal mutatkozott be a magyar élvonalban a székelyudvarhelyi futsalos

Hétfőn pályára lépett új csatatában, lejátszotta első találkozóját az NB I-ben Bálint Andor. A sérülés után visszatérő játékos eredményes volt az új klubja győztes összecsapásán.

Újabb székelyudvarhelyi futsalos igazolt a magyar NB I-be

Eddigi pályafutása alatt csak Székelyudvarhelyen játszott Bálint Andor. A sérüléséből felépülő sportoló úgy döntött, nem a romániai 1. Ligában, hanem a magyar élvonalban folytatja.

Két ízben is továbbjutásra állt a magyar futsalválogatott az olaszok ellen az Európa-bajnokságon

Közel volt egy újabb történelmi tetthez a magyar teremlabdarúgó-válogatott a kontinenstorna utolsó csoportmeccsén. A lengyelek legyőzése után az olaszok dolgát is alaposan megnehezítette.

Örül a magyarok sikerének, Bíró Attilának hazahúz a szíve

Székelyudvarhelyen indult, ott is szeretné lezárni pályafutását Bíró Attila. Volt román és magyar futsalválogatott. A ljubljanai Európa-bajnokságon a lelátóról követte a nemzeti csapat szereplését.

Más kávéház, az Eb-címvédő könnyedén zsebelte be a pontokat a magyarok ellen

Az utóbbi két futsal Európa-bajnokságot megnyerő Portugália volt a magyarok ellenfele. Sokáig kellett várni az első helyzetre, a szépítő gól csak összejött.

Balázs Zoltán: ez volt a minimális elvárás a futsal Eb-n, de többet szeretnénk elérni

Pályafutása során háromszor is a világválogatott kapusának választottak. Játékosként volt magyar és a román bajnok is. A most zajló futsal Európa-bajnokságon a szakmai csapat tagjaként először élhette át a győzelem ízét.

Elveszítették a barátságos torna fináléját a romániai futsalosok

Nagy különbséggel kapott ki a romániai teremlabdarúgó-válogatott Marokkótól a horvátországi Futsal Week January Cup nemzetközi felkészülési torna döntőjében, így a második helyen végzett.

Pontokat és szíveket is nyertek, Rossi is üzent a magyar futsalválogatottnak

Nagy öröm, boldog arcok, percekig tartó ünneplés, közös csapatfotó az ellenféllel. A teremlabdarúgó Európa-bajnokságon a magyarok és a lengyelek megmutatták, tényleg barátok.

Átéltük az első magyar győzelmet a teremlabdarúgó Európa-bajnokságon

A lett, litván és szlovén rendezésű teremlabdarúgó Európa-bajnokság magyar érdekeltségű csoportjában, a D jelűben is lejátszották az első összecsapásokat. A szurkolók Ljubljanában hazai légkört teremtettek, a fiúk pedig ezt maximálisan meghálálták.

Bejutott a döntőbe a romániai futsalválogatott Horvátországban

Habár ismét hátrányból kellett felálljon, végül magabiztosan győzte le Törökországot a romániai teremlabdarúgó-válogatott, ezzel bejutott a barátságos torna döntőjébe.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!