A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában lezajlott „buboréktorna” zárómérkőzését a járványügyi szabályok miatt üres lelátók előtt játszották, és a futsaldrukkerek nagy bánatára egyetlen tévétársaság sem közvetítette a találkozót, amely színvonalas, az utolsó percig küzdelmes összecsapást hozott.
Annak ellenére, hogy a 2. Ligában szerepel, a Temesvári CFR nagyon jó játékerőt képvisel, tapasztalt játékosok alkotják,
közülük a korábban az Imperal Wetnél is megforduló Florin Matei és Valentin Ilaș a román felnőtt válogatottnak is tagja.
Többet támadott, többet kezdeményezett az Imperal Wet, de a vendégek 2–0 és 3–1 után is csökkenteni tudtak a hátrányukból, a 35. percben 3–2 volt az eredmény úgy, hogy a CFR a mérkőzés alatt lőtt három kapufát és kihagyott több tiszta gólhelyzetet.
A vendégek védekezése nagyon jól működött, a csíkiak több tucatnyi tiszta helyzetükből csak ötöt tudtak gólra váltani,
a székelyföldi csapatból Uhelliton volt a legeredményesebb játékos, a brazil idegenlégós négy góllal járult hozzá csapata továbbjutásához.
A Csíkszeredai Imperial Wet csapata mellett eddig a Dévai Autobergamo és Luceafărul Buzău jutott be a négyes döntőbe. A negyedik elődöntős a február 27-28-án Székelyudvarhelyen megrendezendő „buboréktorna” győztese lesz, ahol a címvédő házigazda FK Székelyudvarhely mellett a Galaci United, a Marosvásárhelyi VSK és a Futsal Ceahlăul Piatra Neamț lép majd pályára.
Nemcsak a következő idényről, hanem a közös magyar-román hokibajnokság jövőjéről is szó esett a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor sportfórumán, ahol klubvezetők és játékosok ütköztették álláspontjukat.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
Történelmi jelentőségű eseménynek adott otthont a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház: kedden négyes ikrek jöttek világra az intézményben. A kórházi nyilvántartás szerint ez az első alkalom, hogy négyes ikerszülés történt a csíkszeredai kórházban.
Cikkünkben összegyűjtöttük, hogy lehet önkéntes alapon fizetni az egészségbiztosítást, mekkora összegről van szó, és milyen időtartamra szól a biztosítás.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!