Az FRF rövid közleménye arról tájékoztat, hogy nem rendezik meg a teremlabdarúgó-bajnokság döntőjét, és a Galaci United képviseli Romániát a teremlabdarúgó Bajnokok Ligájában. A közlemény szerint, „mivel a koronavírus-járvány és az országos rendelkezések miatt nem lehetett folytatni a futsalbajnokságot, az UEFA-hoz pedig augusztus 19-éig le kellett jelenteni a kupasorozatban induló csapat nevét, az FRF végrehajtó bizottsága eldöntötte,
Igazságtalannak tartják a szövetség döntését a csíkszeredai klubnál, Görbe Walter a csíki csapat tulajdonosa közösségi oldalán bejelentette, hogy minden lehetséges fórumon megtámadják a döntést. Görbe szerint
a szakszövetség a döntő megrendezését a közegészségügy engedélyéhez kötötte, amelyet a csíkiak megszereztek, végül azt mégsem fogadták el.
Az Imperial Wet azt nehezményezi, hogy nem az alapszakasz rangsorát vették figyelembe, hanem a csonka felsőházi rájátszás tabelláját, ugyanakkor azt is sérelmezik, hogy nem adtak esélyt a szövetségnél a döntő megrendezésére, bár rendelkeztek a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság engedélyével.
A 2019–2020-as román teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában hét csapat vett részt, az alapszakasz végén a bajnoki címvédő Csíkszeredai Imperial Wet két pont előnnyel végzett az élen, második a Galaci United volt. Az alapszakaszt követően az első négy helyezett a felsőház rájátszásba került, amelyet a csíkiak 3, míg a galaciak 2 ponttal kezdtek.
A rájátszás első fordulójában a csíkiak és a galaciak is nyertek, a másodikban pedig, Galacon, a United vitatható körülmények között (az Imperial Wet csatárát, Sávio Valadarest az egyik támadásnál lefogta az egyik galaci cserepadon ülő személy...) 2–1-re győzött. Négy fordulóval a rájátszás vége előtt megjelent a koronavírus, a bajnokság félbeszakadásakor a galaciaknak kétpontos előnyük volt.
Az FRF korábbi döntése szerint a bajnoki címért a Csíkszeredai Imperial Wet és a Galaci United küzdött volna meg, a döntő kétmeccses lett volna, de erre végül nem került sor.
Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!