Nem lesz futsaldöntő, a szövetség bajnoka a Galaci United

Dobos László 2020. augusztus 19., 11:42 utolsó módosítás: 2020. augusztus 19., 15:04

Furcsa döntést hozott a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága: nem rendezik meg a márciusban félbeszakadt futsalbajnokság – többször beharangozott – döntőjét a Csíkszeredai Imperial Wet és a Galaci United között, a szakszövetség pedig a galaciakat küldi a Bajnokok Ligájába.

Nem a pályán dőlt el a futsalbajnokság Fotó: Sorin Pană/ Sportul Ilustrat

Az FRF rövid közleménye arról tájékoztat, hogy nem rendezik meg a teremlabdarúgó-bajnokság döntőjét, és a Galaci United képviseli Romániát a teremlabdarúgó Bajnokok Ligájában. A közlemény szerint, „mivel a koronavírus-járvány és az országos rendelkezések miatt nem lehetett folytatni a futsalbajnokságot, az UEFA-hoz pedig augusztus 19-éig le kellett jelenteni a kupasorozatban induló csapat nevét, az FRF végrehajtó bizottsága eldöntötte,

hogy befagyasztja a bajnokságot, és mivel a Galaci United volt az első helyen a márciusi félbeszakításkor, a galaci együttes képviseli Romániát a futsal BL-ben.

Igazságtalannak tartják a szövetség döntését a csíkszeredai klubnál, Görbe Walter a csíki csapat tulajdonosa közösségi oldalán bejelentette, hogy minden lehetséges fórumon megtámadják a döntést. Görbe szerint

a szakszövetség a döntő megrendezését a közegészségügy engedélyéhez kötötte, amelyet a csíkiak megszereztek, végül azt mégsem fogadták el.

Az Imperial Wet azt nehezményezi, hogy nem az alapszakasz rangsorát vették figyelembe, hanem a csonka felsőházi rájátszás tabelláját, ugyanakkor azt is sérelmezik, hogy nem adtak esélyt a szövetségnél a döntő megrendezésére, bár rendelkeztek a Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság engedélyével.

Hogyan álltak a pandémia megjelenésekor?

A 2019–2020-as román teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában hét csapat vett részt, az alapszakasz végén a bajnoki címvédő Csíkszeredai Imperial Wet két pont előnnyel végzett az élen, második a Galaci United volt. Az alapszakaszt követően az első négy helyezett a felsőház rájátszásba került, amelyet a csíkiak 3, míg a galaciak 2 ponttal kezdtek.

A rájátszás első fordulójában a csíkiak és a galaciak is nyertek, a másodikban pedig, Galacon, a United vitatható körülmények között (az Imperial Wet csatárát, Sávio Valadarest az egyik támadásnál lefogta az egyik galaci cserepadon ülő személy...) 2–1-re győzött. Négy fordulóval a rájátszás vége előtt megjelent a koronavírus, a bajnokság félbeszakadásakor a galaciaknak kétpontos előnyük volt.

Az FRF korábbi döntése szerint a bajnoki címért a Csíkszeredai Imperial Wet és a Galaci United küzdött volna meg, a döntő kétmeccses lett volna, de erre végül nem került sor.