A romániai válogatott, amely keretének több, mint felét székelyföldi játékosok alkotják, vasárnap este a jaéni Olivo Arénában a lehető legerősebb ellenféllel szemben mutatkozott be a kontinenstornán.
A mérkőzés elején nagyon beszorultak a kapujuk elé a romániai játékosok, a spanyolok egymás után alakították ki a helyzeteiket, Alin Cârdei nagy védéseinek köszönhetően azonban nem módosult az állás. Az első perceket még megúszták kapott gól nélkül a vendégek, akiknél nagyon rövid ideig volt a labda, hat perc játék után Csog Csongor próbálkozott először távolról kapuralövéssel.
Rögtön ezután a védelem nem zárt össze megfelelően, és a hazaiak megszerezték a vezetést. A romániai csapat egyáltalán nem tudott kibontakozni támadásban, hamarosan pedig újabb gólt kapott.
A spanyolok a szünetig további kétszer találtak be, ezzel nemcsak a játék képét, de az eredményt is tekintve óriási fölényben voltak.
A folytatásban megpróbáltak kitámadni Robert Lupu szövetségi kapitány tanítványai, de ezúttal is eredménytelennek bizonyultak. A spanyolok ott folytatták, ahol abbahagyták, továbbra is nagyon veszélyesek voltak a kapura, és néhány percen belül három gólt szereztek.
A romániai játékosoknak lehetőségük is alig volt, Marius David ellentámadásból belőhette volna a becsületgólt, de nem járt sikerrel.
A házigazda a végéig sem kegyelmezett, további két alkalommal volt eredményes, ezzel 9–0-ra győzött, és ami még szembetűnőbb adat, hogy összesen 68 lövéssel! zárta a találkozót.
A romániai együttes hétfőn 17 órától (élőben a TVR 3 csatornán) ismét pályára lép, amikor Ukrajnával mérkőzik meg, amely a csoport másik összecsapásán a szünetben még háromgólos hátrányban volt, de aztán a második játékrészben ötször betalálva 6–4-re győzte le Horvátországot.
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!