Nem ilyen bemutatkozásra számított az Eb-n a romániai U19-es futsalválogatott

Horváth Bálint Ottó 2022. szeptember 05., 00:12 utolsó módosítás: 2022. szeptember 05., 00:33

Esélytelen volt a címvédő és házigazda Spanyolország ellen a romániai U19-es korosztályú teremlabdarúgó-válogatott, az Európa-bajnokság csoportkörének nyitófordulójában 9–0-s vereséget szenvedett.

Nem tudtak méltó ellenfelei lenni a címvédőnek Fotó: FRF

A romániai válogatott, amely keretének több, mint felét székelyföldi játékosok alkotják, vasárnap este a jaéni Olivo Arénában a lehető legerősebb ellenféllel szemben mutatkozott be a kontinenstornán.

A mérkőzés elején nagyon beszorultak a kapujuk elé a romániai játékosok, a spanyolok egymás után alakították ki a helyzeteiket, Alin Cârdei nagy védéseinek köszönhetően azonban nem módosult az állás. Az első perceket még megúszták kapott gól nélkül a vendégek, akiknél nagyon rövid ideig volt a labda, hat perc játék után Csog Csongor próbálkozott először távolról kapuralövéssel.

Fotó: FRF

Rögtön ezután a védelem nem zárt össze megfelelően, és a hazaiak megszerezték a vezetést. A romániai csapat egyáltalán nem tudott kibontakozni támadásban, hamarosan pedig újabb gólt kapott.

A spanyolok a szünetig további kétszer találtak be, ezzel nemcsak a játék képét, de az eredményt is tekintve óriási fölényben voltak.

A folytatásban megpróbáltak kitámadni Robert Lupu szövetségi kapitány tanítványai, de ezúttal is eredménytelennek bizonyultak. A spanyolok ott folytatták, ahol abbahagyták, továbbra is nagyon veszélyesek voltak a kapura, és néhány percen belül három gólt szereztek.

A romániai játékosoknak lehetőségük is alig volt, Marius David ellentámadásból belőhette volna a becsületgólt, de nem járt sikerrel.

Fotó: FRF

A házigazda a végéig sem kegyelmezett, további két alkalommal volt eredményes, ezzel 9–0-ra győzött, és ami még szembetűnőbb adat, hogy összesen 68 lövéssel! zárta a találkozót.

A romániai együttes hétfőn 17 órától (élőben a TVR 3 csatornán) ismét pályára lép, amikor Ukrajnával mérkőzik meg, amely a csoport másik összecsapásán a szünetben még háromgólos hátrányban volt, de aztán a második játékrészben ötször betalálva 6–4-re győzte le Horvátországot.

Teremlabdarúgó U19-es Európa-bajnokság, A csoport, 1. forduló:

Spanyolország–Románia 9–0 (4–0).

Gólszerzők: Espin (7.), Nicolás (12., 24.), Ortas (15.), Carrasco (20.), Tapias (25.), Gómez (27.), Guido (33.), Rivera (35.).
Spanyolország: Mario – Moreno, Carrasco, Tapias, Ortas. Cserék: Palazón – Gómez, Cerviño, Espin, Nicolás, Ordoñez, Guido, Rivera, García. Szövetségi kapitány: Albert Canillas.
Románia: Cârdei – Ilie, Trifa, Csog, Keresztély. Cserék: Căruntu, Tompea – David, Buhăceanu, Miklós, Hegyi, Nagy, Mojzi, Barbócz. Szövetségi kapitány: Robert Lupu.
Vezette: Ruben Cardoso (portugál), Telmen Undrakh (norvég).