Futsalban ritkaságnak számító 0–0-val zárult az első félidő a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában megrendezett Imperial Wet–Autobergamo találkozón, az első húsz percben többet birtokolta a labdát, többet támadott a házigazda székelyföldi alakulat, de a Hunyad megyei gárdának is voltak nagy helyzetei.
A második félidő elején egy gyors ellentámadásból vezetést szerzett a Déva, amikor Hugo Hose talált be közelről a csíki kapuba (0–1). A folytatásban kapuja elé szorította ellenfelét az Imperial Wet, és a 25. percben Mario Duque Velasco kapáslövése az egyik játékoson irányt változtatva kötött ki a dévai kapuban (1–1).
Nehezen jött össze a csíkiaknak a győztes találat, a gólt ugyanaz a Mario Duque Velasco lőtte a 37. percben, amikor közelről a kapuba lőtte a kipattanót (2–1).
A csíkiak győzelme megérdemelt, egyben matematikailag bejutottak a bajnoki döntőbe, hiszen előnyük hét pont a dévaiakkal szemben, mivel pedig két meccs van hátra a play-offból, így ez behozhatatlan.
Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőház rájátszás, 4. forduló:
Csíkszeredai Imperial Wet–Dévai Autobergamo 2–1 (0–0).
Gólszerzők: Mario Duque Velasco (25. és 37. perc), illetve Hugo Hose (23.).
Játékvezetők: Liviu Chița (Pitești) és Dan Ovidiu Curta (Marosvásárhely).
Megfigyelő: Gabriel Gherman (Bukarest).
2021. 03. 20. 13:30 | Galaci United Galac | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 4-4 |
2021. 03. 20. 16:00 | Dévai Autobergamo Déva | Csíkszeredai Imperial Wet Csík | 1-2 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszeredai Imperial Wet Csík | 4 | 3 | 1 | 0 | 19-7 | 12 |
2 | Galaci United Galac | 4 | 1 | 3 | 0 | 18-13 | 9 |
3 | Dévai Autobergamo Déva | 4 | 1 | 1 | 2 | 6-11 | 5 |
4 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 4 | 0 | 1 | 3 | 11-23 | 1 |
Az első félidőben nem sok minden történt, a második felvonásban sem volt lüktető az iram az FK Csíkszereda és az FCSB összecsapásán. Megrázta magát a bajnokcsapat, takarékos fociját a székelyföldiek megbüntették.
Az FK Csíkszereda bravúros pontszerzése a bajnoki címvédő FCSB ellen jó témát adott a román sportsajtónak. A szaklapok kivétel nélkül bukaresti rémálomról és szégyenről cikkeznek, kiemelve, hogy a piros-kékek még az újoncokat sem voltak képesek legyőzni.
Megtalálta a rendőrség azt a kézdivásárhelyi 16 éves lányt, akinek eltűnéséről még április 11-én értesítették a rendőrséget, de mindeddig nem tudták, hol lehet.
Nem a román hadsereg vagy a NATO erői lőtték le a román légtérbe szombaton behatoló orosz drónt – közölte Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Tömegverekedés tört ki a HelloJets légitársaság Tel-Avivból Bukarestbe tartó járatán hétfőre virradóra – közölte a román határrendészet.
Nicușor Dan mindenkit biztosít, Románia képes megvédeni magát az orosz drónokkal szemben. Téglával támadt felesége nagyanyjára egy férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!