Nehezen nyert, biztosan döntőt játszik az Imperial Wet

Dobos László 2021. március 20., 18:37

Bár uralta a mérkőzést, és sokkal többet támadott ellenfelénél a Csíkszeredai Imperial Wet, csak nehezen tudta legyőzni a Dévai Autobergamo együttesét a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának szombat délutáni mérkőzésén.

Kemény harc, a diadal finálét jelent Fotó: Pinti Attila

Futsalban ritkaságnak számító 0–0-val zárult az első félidő a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában megrendezett Imperial Wet–Autobergamo találkozón, az első húsz percben többet birtokolta a labdát, többet támadott a házigazda székelyföldi alakulat, de a Hunyad megyei gárdának is voltak nagy helyzetei.

A második félidő elején egy gyors ellentámadásból vezetést szerzett a Déva, amikor Hugo Hose talált be közelről a csíki kapuba (0–1). A folytatásban kapuja elé szorította ellenfelét az Imperial Wet, és a 25. percben Mario Duque Velasco kapáslövése az egyik játékoson irányt változtatva kötött ki a dévai kapuban (1–1).

Nehezen jött össze a csíkiaknak a győztes találat, a gólt ugyanaz a Mario Duque Velasco lőtte a 37. percben, amikor közelről a kapuba lőtte a kipattanót (2–1).

A csíkiak győzelme megérdemelt, egyben matematikailag bejutottak a bajnoki döntőbe, hiszen előnyük hét pont a dévaiakkal szemben, mivel pedig két meccs van hátra a play-offból, így ez behozhatatlan.