Hirdetés

Nehéz küldetés a címvédés az FK Udvarhely U19-es gárdájának

Tavaly úgy lettek bajnokok, hogy ki sem kaptak
Fotó: Beliczay László

Előbb a székely csoportból kell továbbjutniuk a legjobb nyolc közé. Szinte teljesen kicserélődött az U19-es futsalcsapat kerete. Nekivágtak a pontgyűjtésnek.

Két játéknapot tudott le eddig a teremlabdarúgó U19-es bajnokságba benevezettek mezőnye. A versenykiírás megegyezik a tavalyival, azaz a csoportkörrel indítottak, innen pedig nyolcan jutnak az elitkörbe, ők harcolhatnak tovább az érmes helyekért.

A létszám valamivel kisebb, mint az elmúlt szezonban, a székelyföldi gárdák közül négyen a 3-as – a Futsal Klub Székelyudvarhely, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Gyergyói Inter és a Gyergyóremetei Kereszthely – ketten pedig a 4-es csoportba – Korondi Junior és Marosvásárhelyi VSK – kerültek.

Hirdetés

Az FK Udvarhely nyerte a legutóbbi két kiírását az U19-es teremlabdarúgó-bajnokságnak, edzőjük, Jakab Zoltán szerint a címvédés idén nem lesz egyszerű.

„Szinte teljesen kicserélődött a keret, generációváltáson estünk át. Dolgozunk, sokan, 16-18-an járnak edzésekre. Aztán, hogy mire leszünk képesek, az eldől. Egyelőre az első nyolcban legyünk benne” – fogalmazta meg a szakember megkeresésünkre.

A 3-as csoportban az FK és a Sepsi-SIC az első két játéknapon nyert, az egymás elleni párharcuk ezen a héten, november 3-án, pénteken 14 órától lesz Sepsiszentgyörgyön.

A 4-es csoportban a harmadik gárda, a Kolozsvári Clujana diadalmaskodott a marosvásárhelyiekkel és a korondiakkal szemben.

A magyar bajnok továbbjutott, a román nem

Az elmúlt héten rendezték Európa-szerte a teremlabdarúgó Bajnokok Ligája első csoportkörét. A magyar címvédő, a Szombathelyi Haladás úgy jutott tovább, hogy egy meccset sem nyert meg, két döntetlent és egy vereséget összegzett, de ez is elég volt a harmadik helyhez.

A Galaci United egy döntetlennel indított, aztán két nagyarányú vereséget könyvelt el, így nem lesz ott a következő körben.

A Haladás eredményei: 1–1 a luxemburgi FC Differdange, 1–3 a spanyol AE Palma és 2–2 a kazah Kairat Almati ellen.

Az United eredményei: 3–3 a szlovén Dobovec, 4–10 a francia Etoile Lavalloise és 0–12 a portugál Benfica ellen.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Jégtörő Kupa: a Pingvinek nyerték az első karcfalvi amatőr hokitornát

Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Székelyhon

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

`
Krónika

Húsvét előtt érkezik a nyugdíj, de ennek csak bizonyos felekezetűek örülhetnek igazán

Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.

Krónika

Rendőrt vágott fejbe, lábon lőtték az erdélyi fiatalt

Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Drámai végjáték, az utolsó másodpercekben lett döntetlen a székely futsalrangadó

Pazar mérkőzést játszott egymással a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. Másfél perccel a vége előtt még két góllal vezetett a házigazda, mégis döntetlen lett a vége.

Csoportelsőként jutott a rájátszásba a Kereszthegy, brassói ellenféllel kezd

Nagyszerű teljesítménye után csoportelsőként jutott a rájátszásba a teremlabdarúgó 2. Ligában a Gyergyóremetei Kereszthegy csapata, amely a negyeddöntőben a Brassói Kids Tâmpa ellen kezdi meg a küzdelmet.

Sorsoltak a Román Kupában, a fináléban jöhet össze a székely rangadó

Kialakult a teremlabdarúgó Román Kupa 2025–2026-os kiírásának elődöntős párosítása. A Final Four-t Székelyudvarhelyen rendezik, ahol a címvédő is pályára lép.

Megszorongatni sem tudta a futsalbajnokot a Marosvásárhelyi VSK

Gyorsan előnybe került, majd érvényesítette a papírformát a Galaci Unted a teremlabdarúgó élvonal play-offjában. Ezzel nagyrészt elszálltak a Marosvásárhelyi VSK döntőbeli álmai.

Visszavágott az Autobergamo, megszakadt a Sepsi-SIC veretlensége

Revansot vett a nemrég elszenvedett vereségért a Dévai Autobergamo a Sepsi-SIC ellen, amely vasárnap este egy gólszegény mérkőzésen múlta felül a háromszéki együttest. A zöld-fehérek ezzel elveszítették veretlenségüket a felsőházi rájátszásban.

A két hazai gólra kilenccel válaszolt a VSK Udvarhely

Gólzáporos mérkőzésen, fölényes játékkal győzött a VSK Székelyudvarhely a Mausoleul Mărășești otthonában, és továbbra is versenyben maradt a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházának megnyeréséért.

Kanyó mesterhármasával továbbra is hibátlan a Sepsi-SIC

Újabb kemény meccs várt a Sepsi-SIC együttesére a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában, a Dévai Autobergamo látogatott a Sepsi Arénába. A zöld-fehéreknek ezúttal sem volt könnyű dolguk, de végül otthon tartották a három pontot.

Többször faragott hátrányából a címvédő ellen a marosvásárhelyi futsalcsapat

A második kiszállását is elveszítette a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában: a kedd esti összecsapáson nagy hátrányba került és csak szépíteni tudott, végül 5–3-ra alulmaradt a bajnoki címvédő Galaci United otthonában.

Legyűrte a címvédőt, vezeti a futsalbajnokságot a Sepsi-SIC

Az összecsapás elején jókora előnyt szerzett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, ezzel jól tudott gazdálkodni, és végül mindhárom pontot megszerezte a bajnoki címvédő Galaci United ideiglenes otthonában.

Ritkán jegyzünk futsalmeccsen olyan eredményt, amit a VSK Székelyudvarhely játszott

Alaposan odatette magát mindkét fél a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának alsóházi összecsapásán. A VSK Székelyudvarhely kétszer a kapufát találta telibe, a Dévai West kisbüntetőt hagyott ki.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!