A romániai teremlabdarúgó-válogatottak koordinátora, Kacsó Endre a Futsal Klub Székelyudvarhelytől, a Marosvásárhelyi VSK-tól, a Gyergyószentmiklósi Intertől és a Korondi Juniortól olyan játékosokat hívott be a keretbe, akik 2004. január 1-je után születtek.
Az átalakuló U19-es válogatott jövő év márciusában kezdi meg a 2023-as, horvátországi Európa-bajnokság selejtezőjét, amelynek csoportsorsolását november 3-án tartják. Románia a nyolcadik helyet foglalja el az európai rangsorban, így egyből a selejtező fő fordulójában játszik majd.
Mint ismert, a romániai U19-es válogatott nagyrészt székelyföldi játékosokkal a keretben idén kijutott a szeptemberi spanyolországi Európa-bajnokságra, ahol három vereséggel zárta a csoportkört a házigazda spanyol, az ukrán és a horvát együttes ellen.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Az átlagnézőszámokat tekintve az előkelő harmadik helyen áll a Marosvásárhelyi ASA, amelynek mérkőzéseire többen látogatnak ki, mint a Sepsi OSK találkozóira a labdarúgó 2. Ligában.
Keresési akció zajlik Kovászna megye területén, miután egy személy március 4-én arról értesítette a hatóságokat, hogy egy ismeretlen férfit látott a Olt folyó partján, Sepsibükszád térségében.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!