A tizenhat csapatos tornára az Udvarhely körzeti A csoportjából (5. Liga) Farkaslaka, Homoródalmás, Betfalva, Máréfalva, Oklánd, Farcád, Lövéte, Malomfalva, Nagygalambfalva, Felsőboldogfalva és Székelyvarság, míg a B csoportból (6. Liga) Csekefalva, Székelyszentlélek, Bögöz, Kápolnás és Korond nevezett be.
A sorsolásnál az őszi táblázat első négy helyezettje volt a négy kiemelt, a többi csapatot pedig a benevezések sorrendjében húzták utánuk ki.
„A körzetis teremtornán gyakran előfordulnak meglepetések, a csarnokban nem mindig érvényesül a nagypályán mutatott játék, itt nem mérvadó a bajnokságban elfoglalt hely. A csapatok nagy érdeklődéssel várják 26. teremtornát” – mondta el megkeresésünkre Somolyák István, a torna szervezője. Az előző kiírást a Korondi Ifjúság nyerte.
Az idei megmérettetést február 15–16-án rendezik a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban. Mindkét nap reggel nyolc órakor kezdődnek majd a mérkőzések és délután fél hatig tartanak. A szervezők hamarosan közzéteszik a programot is.
Csupán egyetlen meccsen kapott bizonyítási lehetőséget Kovács István az idei klub-vb-n, miután nagyot hibázott a PSG–Atletico Madrid (4–0) csoportmeccsen. A FIFA játékvezetői bizottság elnöke elárulta, hogy a testkamera felvételei segítettek a döntésben.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
Tavaly öt év után először fordult elő, hogy több romániai távozott Németországból, mint ahányan odaérkeztek.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!