Mindkét gyergyószéki futsalcsapat gólzáporos győzelemmel indított

Gergely Imre 2024. szeptember 29., 18:11 utolsó módosítás: 2024. szeptember 29., 19:39

A Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó kilencet, a Gyergyóremetei Kereszthegy nyolc gólt lőtt vasárnap a teremlabdarúgó 2. Liga nyitófordulójában.

Fotó: László Ildikó

Az Inter Gyergyó a múlt szezont az élvonalban töltő Simándi Sólymok ellen játszotta az első mérkőzést. A gyergyószárhegyi csarnokban zajlott meccs kellemetlenül indult, a vendégek szerezték meg a vezetést, de hamar sikerült fordítani Andrei Țepeș és Nagy Zsolt találataival és a szünetre 4–2-es előnyt összehozni. A második félidőben pedig hengereltek a gyergyóiak, ötöt lőttek, miközben a hazai háló érintetlen maradt, a végeredmény így 9–2-lett.

A címvédő Gyergyóremetei Kereszthegy a Fortius Buzău 2014 vendégeként kezdte a 2024–2025-ös szezont. A remeteiek vezettek az elejétől, de a moldvai együttes még vissza tudott kapaszkodni és 3–3-nál egyenlíteni, azonban a szünetig még kettőt lőtt a Kereszthegy. A mérkőzés második felében pedig a Fortius egyszer, a székelyföldiek viszont háromszor találtak be, akik a négy gólig jutó és még három asszisztot is kiosztó Szabó László vezetésével 8–4-re nyertek.

A forduló harmadik mérkőzésén a Kolozsvári CFR Clujana 5–3-ra kikapott hazai pályán a Ceahlăul Piatra Neamț-tól.

Teremlabdarúgó 2. Liga, 1. forduló:

Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Simándi Sólymok 9–2 (4–2).
A gyergyószentmiklósi gólszerzők: Andrei Țepeș és Bernád Balázs 2-2, Nagy Zsolt, Cine Hunor, Csomor Máté, Kovács Botond és Lukács Bence.

Fortius Buzău–Gyergyóremetei Kereszthegy 4–8 (3–5).
A gyergyóremetei gólszerzők: Szőcs László 4, Sólyom Alfonz 2, Sándor Levente és Miklós Árpád 1.