Elsőként a másodosztályú gyergyóremetei csapat biztosította be helyét a legjobb négy között, a múlt szombati gyergyószéki rangadón a Kereszthegy idegenben 5–1-re múlta felül a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyót.
Vasárnap és hétfőn a két dévai élvonalbeli csapat harcolta ki a továbbjutást, közülük a gyengébb játékerőt képviselő West 3–2-re nyert a 2. ligás Mausoleul Mărășești vendégeként, míg az Autobergamo kiélezett csatában 2–1-re győzött a Temesvári CFR otthonában. Déva két csapata egyébként tavaly is a legjobb négy között szerepelt a kupában, az egymás elleni elődöntőben 5–4-re az Autobergamo bizonyult jobbnak.
Az utolsó negyeddöntős párharcot kedden 17 órától rendezik Galacon, ahol a címvédő United és az FK Székelyudvarhely között dől el, hogy melyik együttes vehet részt a kupasorozat idei négyes döntőjében. A két együttes az előző idényben az elődöntőben csapott össze, a galaciak 5–1-re diadalmaskodtak.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!