Megszerezte a másodosztály bajnoki címét a marosvásárhelyi futsalcsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. május 21., 21:36 utolsó módosítás: 2023. május 21., 21:45

A döntő idegenbeli visszavágóján ugyan alulmaradt a Mausoleul Mărășești otthonában, de még ez is belefért a Marosvásárhelyi VSK-nak ahhoz, hogy megszerezze a teremlabdarúgó 2. Liga bajnoki címét.

A győztes csapat Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi VSK, Kádár Csongor Krisztián

Négygólos előnyből várta a vasárnap esti Vrancea megyei visszavágót a marosvásárhelyi csapat, miután az egy héttel ezelőtti hazai mérkőzésen 6–2-re győzött.

Gyors gólváltással kezdődött az összecsapás, a házigazdák szereztek vezetést a 2. percben, de Nagy Norbert egy távoli kemény lökettel hamar egyenlített.

Szűk két perccel később pedig már a vásárhelyieknél volt az előny, Nagy Tamás találatával fordítottak.

A folytatásban uralta a játékot a Mărășești, de a VSK remekül védekezett, majd a 15. percben sikerült egyenlítenie. A vendégcsapat erre is szinte azonnal válaszolt, Barbócz Norbert lőtt a hálóba, a szünetig mégsem húzták ki, a hazaiak ismét visszahozták döntetlenre a meccset.

Mindent egy lapra feltéve támadott a második játékrészben a Mărășești, amely több nagy helyzetet kihagyott. A vásárhelyiek sokáig megúszták kapott gól nélkül, mígnem hét perccel a vége előtt a hazai együttes átvette a vezetést.

A hajrában pedig elkezdhettek reménykedni, hogy ledolgozhatják a hátrányukat,

hiszen bő négy perccel a vége előtt a VSK kiállítás miatt a kiválóan teljesítő kapusa, Nagy Ferenc nélkül maradt, akinek helyére Cristian Nicola állt be.

A vendégeknek megvoltak a lehetőségeik, az egyenlítés azonban nem jött össze, majd az utolsó percben a Vrancea megyeiek belőtték az ötödik góljukat, de többre már nem maradt idejük.

A román válogatott szövetségi kapitánya, Kacsó Endre által irányított marosvásárhelyi együttes 5–3-ra elveszítette ugyan a mérkőzést, de összesítésben 9–7-re diadalmaskodott, ezzel elhódította a bajnoki címet.

Teremlabdarúgó 2. Liga, döntő, visszavágó:

Mausoleul Mărășești–Marosvásárhelyi VSK 5–3 (3–3).

Gólszerzők: Tudose (2., 20.), Nistor (15., 40.), Crăciun (33.), illetve Nagy N. (2.), Nagy T. (4.), Barbócz (16.).
Marosvásárhelyi VSK: Nagy F. – Nagy T., Mojzi, Dobai, Nagy N., Varga, Barbócz, Nicola, Ördögh, Láposi, Papp, Văidean.