Gyergyóremete volt a házigazdája a teremlabdarúgó 2. liga idei harmadik tornájának, ahol főként a Marosvásárhelyi VSK bizonyította be, hogy többet tud, mint amit korábban nyújtott, de a Korondi Junior ellen is meg kellett izzadnia a listavezető házigazda Kereszthegynek is. Utóbbiak eddig pontveszteség nélkül álltak, de nehezen tudtak felülkerekedni az Inter csapatán, Vásárhely pedig mindkét gyergyószéki együttestől pontot tudott rabolni.
„Mondhatjuk, hogy meglepetések születtek, de végül is nem az, ha az úgymond gyengébb csapatok az erősebbek ellen felszívják magukat, és jó eredményt tudnak elérni.
– mutatott rá Pál Nándor, a Kereszthegy vezetője.
Portik Csaba, az Inter csapatkapitánya is hasonlóan látta a történteket: „A koronavírus tesztek kötelezése miatt számos játékos nem vállalja idén a szereplést, emiatt is rövidebbek a csapatok cserepadjai, a fiatal, szép futsalt játszó Marosvásárhelyi VSK pedig ezt tudta kihasználni. Ezért elismerés illeti őket” – tette hozzá.
Az évet a Kereszthegy zárja az élen, és be is biztosította továbbjutását a rájátszásba. Romlottak az esélyei azonban az Internek, amely a legjobb csoportmásodik jogán juthatna a három listavezető mellé. Ez majd a februári torna után dől el.
Teremlabdarúgó 2. Liga, 2-es csoport, a gyergyóremetei torna eredményei:
7. forduló: Marosvásárhelyi VSK–Korondi Junior 7–4; Gyergyóremetei Kereszthegy–Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó 5–3.
8. forduló: Gyergyószentmiklós–Marosvásárhely. 5–5; Korond–Gyergyóremete 4–6.
9. forduló: Marosvásárhely–Gyergyóremete 4–4; Korond–Gyergyószentmiklós 4–8.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!