Az FK Székelyudvarhely (a Sport Klub utódja) a 2014-es idényben alakult újra, abban az évben rögtön döntőt játszott, amit a Marosvásárhelyi City`us ellen elveszített. Az akkori ezüstérem az eddigi legnagyobb sikerüket jelenti a teremlabdarúgó 1. Ligában. Ezt két negyedik helyezés követte, egészen az idei szezonig.
A Jakab Zoltán által irányított együttes a kiírást egy nagyon fiatal kerettel kezdte, az elvárás az volt, hogy bejussanak a rájátszásba. Az étvágyat viszont rögtön az idény elején megalapozták:
a tavalyról elhalasztott Román Kupát megnyerték.
A pontvadászatban az alapszakaszt a negyedik helyen zárták, így meg is volt a play-off. A kisdöntő előtt viszont még volt egy feladat, az idei kupakiírás. Itt úgy jutottak a hazai környezetben rendezett Final 4-ba, hogy a negyeddöntőben a sokkal esélyesebb Galaci Unitedot búcsúztatták. Az elődöntőben aztán a Dévai Autobergamót is felülmúlták. A fináléban már túl nagy falat volt a Csíkszeredai Imperial Wet, így be kellett érniük az ezüsttel.
Az 1. Ligában viszont a bronzérmeket szerezték meg – miután a dévaiak jelezték, nem játsszák le a kisdöntőt. A csapat egyik meghatározó játékosa, Kedei Barna egyszerűen fogalmazott:
A teremlabdarúgó idén bemutatkozott a román futsalválogatottban is – ahogyan csapattársai, Andrei Grigoraș és Bálint Andor is magukra öltötték a válogatott mezét. „Csak reménykedtem, hogy egyszer talán odaérek én is, hogy a válogatottban szerepeljek. Eljött ez az idő, kellett ehhez, hogy a fiúkkal jó eredményeket érjünk el.”
Az FK Székelyudvarhely kerete, szakmai stábja kivette a nyári vakációt, a tervek szerint július elején kezdik el a felkészülést az új idényre.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Három meccs zajlott szombaton a romániai jégkorongbajnokságban és mind a négy székelyföldi csapat pályára lépett. A GYHK legyőzte az Ágyúsokat, a Sportklub nyert a Red Hawks ellen és a Sapientia U23 gólzáport rendezett a Sportullal szemben.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!