Kiválóan kezdődött a meccs a vásárhelyiek számára, hiszen Tifán már az első percben betalált. A VSK támadásban maradt és nem sokkal később sikerült is megduplázni az előnyt, egy hazai öngólt követően már kettővel ment a vendég együttes. Ám ezután a 2. Ligában ötödik hazaiak rögtön válaszoltak, és kisebb meglepetésre beállították a szünetbeli eredményt (1–2).
Térfélcserét követően Covaci révén hamar visszaállította kétgólos előnyét a VSK, ám nem tudta lezárni a meccset, olyannyira, hogy a hajrá előtt ismét egyre faragta hátrányát Simánd.
Az utolsó hét perc tehát teljesen nyílt csatában zajlott, több gól viszont nem esett, így elmaradt a meglepetés és a Marosvásárhelyi VSK bejutott a legjobb nyolc közé.
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!