Szerdán délelőtt gyülekezőt fújt a Futsal Klub Székelyudvarhely, ezzel pedig elkezdte a felkészülést a teremlabdarúgó 1. Liga 2024–2025-ös idényére. A klubvezetés intenzíven dolgozott a nyári időszakban, alaposan átalakult a tavaly a dobogóról lecsúszó, csupán a negyedik helyen záró gárda összetétele.
Az elmúlt idény keretéből öten távoztak: Farkas Róbert, Küsmödi Tamás, Kanyó Szilárd, Balázsi Attila és Iszlai Richárd.
Három ifjúsági játékos kapott szerződést az FK-tól, ők a felnőttekkel készülnek a soron következő évadra: Szabó Ervin, Bálint Patrik és Kis Csaba. Hárman pedig más klubtól tették át a székhelyüket, a bajnokcsapattól, a Galaci Unitedtól a kapus, Petrișor Toniță, a mezőnyjátékos Vlăduț Dudău, a Dévai CSM-től pedig Sergiu Gavrilă. Mindhárman román válogatott teremlabdarúgók.
A legnagyobb változást mégis az edző, Florin Ignat jelenti a klub életében, aki szintén a címvédőtől érkezett Székelyudvarhelyre.
Tudja, hogy nagy lesz az elvárás a szurkolók részéről.
„Egy olyan városról beszélünk, ahol a teremlabdarúgás az első pillanattól itt van. A drukkerek együtt élnek a futsallal, nagyon jó ismerői a sportágnak, mindig az együttes mellett vannak.
Nyitott szívvel érkeztem, ismerem a játékosokat, most pedig csapattá kell gyúrni őket, a célunk, hogy méltó pozíciót érjünk el. Rendre eredménykényszerben dolgoztam, így nem ijedek meg attól, hogy a bajnoki címért kell küzdenünk” – nyilatkozta a Székely Sportnak az első edzését épp levezénylő új szakember.
A volt tréner, aki egyben a klubelnök, Jakab Zoltán nem hagyja el az együttest, ő lesz a sportigazgatója a gárdának.
A felkészülési időszakban napi egy-két foglalkozással hangolnak a soron következő szezonra. A tervek szerint augusztus közepén egy hazai rendezésű tornát is szerveznek.
„Azzal az elhatározással jöttem, hogy nyernünk kell egy címet, legyen az kupa, vagy bajnoki. Szeretem, amikor egy csapat úgy vág neki az évnek, hogy éhes az eredményekre. Tudom, hogy tőlünk, azok, akik most érkeztünk még nagyobb lesz az elvárás.
– fejtette ki a román futsalválogatott hálóőre, aki ebben a szezonban az FK Székelyudvarhely kapuját is védi, Petrișor Toniță.
Ami a teremlabdarúgó 1. Liga új kiírását illeti, még sok a kérdőjel. Július végén jár le a beiratkozás, akkor lesz hivatalos, hogy hány csapattal indul az új bajnokság. Az borítékolható, hogy a rajtnál nem lesz ott a Dévai CSM, tulajdonosa a nyári szünetben bejelentette, hogy visszavonul.
A Futsal Klub Székelyudvarhely új edzőjével készült interjúnkat a napokban tesszük közzé.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!