A hét elején a vásárhelyiek hazai pályán hatalmas meglepetésre 3–1-re legyőzték a tavalyi bajnoki ezüstérmes székelyudvarhelyi gárdát az 1. Liga alapszakaszának 17. fordulójában, így nagy önbizalommal várták a szombati idegenbeli kupamérkőzést.
A Vrancea megyei találkozó azonban nagyon nehéznek bizonyult a VSK számára, amelynek első félidejében egygólos hátrányba kerültek. A folytatásban ugyan összejött az egyenlítés, de erre a Mausoleul négy találattal válaszolt, így a vásárhelyiek elszalasztották az esélyüket, és nem jutottak be a legjobb négy közé a kupasorozatban.
A másik három negyeddöntő közül kettőt vasárnap játszanak le, a másodosztályos Inter Gyergyó és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Gyergyószárhegyen csapnak össze a székelyföldi párharcban, az FK Székelyudvarhely kemény küzdelemben kell kivívja a továbbjutást hazai közönség előtt a Temesvári CFR ellen, míg a Dévai CSM–Galaci United rangadót kedden rendezik.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
A Sepsi OSK klubelnöke, Diószegi László a Helyzetbe hozunk! legújabb részében mesélt a háromszéki klub útjáról, kihívásairól és jövőképéről is. Szóba kerültek a játékvezetői döntések, a székelyföldi futball helyzete és a román bajnokság valós arca.
Átvette nyereményét a vasárnapi hatoslottó-sorsolás telitalálatos nyertese, de nem kívánta nyilvánosságra hozni a személyazonosságát – jelentette be kedden a Román Lottótársaság. Néhány dolgot azért mégis elárult magáról.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Miközben nálunk sürgősségi kormányrendelettel teszik lehetővé, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék, ne gondoljuk, hogy csak Romániában, Erdélyben jelent aggasztó problémát a nagyvad és az ember közötti konfliktushelyzet.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!