A 2019–2020-as szezon koronavírus miatt elhalasztott döntő tornájának volt a házigazdája Fehér megye, ahol az FK Csíkszereda és a házigazda Gyulafehérvári Student Sport csapata mellett, a Brassói Luca FC, a Topánfalvi (Câmpeni) Általános Iskola, a Temesvári Raisa és a Nagydisznódi Măgura együttese vett részt.
Albu László csíki együttese első mérkőzésén vereséget szenvedett a házigazdáktól (6–5), de a vesztes csapatok párbaját megnyerte, így elődöntőbe jutott. A négy között a Brassói Luca FC-t győzték le 3–1-re, a döntőben pedig a házigazda Gyulafehérvárnak sikerült visszavágni, így Csíkszeredába került a trófea.
A döntőben: Gyulafehérvári Student Sport–FK Csíkszereda 2–3. A győztes csapat gólszerzői: Bartalis, Albu és Antal.
A kupagyőztes székely csapat összetétele: Kristály Franciska, Boér Bíborka, Albu Erika, Antal Anita, Bartalis Barbara, Sándor Ibolya, Péter Kinga, Nagy Noémi, Szász Ildikó, Szentes Szabina. Edző: Albu László.
Amennyiben a pandémia nem szól közbe, az FK Csíkszereda női csapata képviselheti Romániát a teremlabdarúgók Bajnokok Ligája sorozatában.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!