Felemás esélyekkel vághatnak neki a futsal Románia Kupa hétvégi fordulójának a gyergyószéki csapatok. A Gyergyóremetei Kereszthegy a hazai mezőny egyik legerősebb képviselője, a Dévai Autobergamo ellen nem táplálhat reális győzelmi reményeket, ellenben a Gyergyószentmiklósi Internek kedvezett a sorsolás, az Arad megyei Simándi Sólymok ellen elérhetőnek látszik a továbbjutás, és a négyes döntőbe jutás sem elképzelhetetlen.
Az Inter számára az is kedvező, hogy csoportjának küzdelmeit Gyergyószárhegyen rendezik, azaz hazai környezetben várhatja kupameccseket.
Ahhoz mindkét mérkőzésünkön győznünk kell a hétvégén. Azonban amit mindenképpen célul tűzünk ki az Simánd elleni találkozó megnyerése. Aztán majd meglátjuk, mi alakul a Metropolitan Ișalnița–Luceafărul Buzău mérkőzésen, ami eldönti, hogy a másik ágon ki lenne a továbbjutó” – mondta el Portik Csaba, az Inter csapatkapitánya.
Gyergyószárhegyen szombaton 19 órakor az Ișalnița–Buzău találkozót rendezik, 20.45-től jön a Gyergyószentmiklós–Simánd meccs. A két győztes vasárnap 12-től csap össze.
A Gyergyóremetei Kereszthegy Focșani-ban lép pályára a nyolcaddöntőben szombaton 19 órakor, és amint a csapatvezető Pál Nándor korábban nyilatkozta,
reálisan nézve nincs sok esély a továbbjutásukra a Déva ellen. Itt a másik ágon a Kézdivásárhelyi KSE és a Sportul Ciorăşti játszanak. Papírforma szerint Kézdivásárhely–Déva negyeddöntő lesz vasárnap.
Teremlabdarúgó kupamérkőzés helyszíne lesz hétvégén a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna, ahol szombaton délután 3 órától Temesvári CFR–Kolozsvári Clujana, 17 órától pedig Jászvásári Poli–Csíkszeredai Imperial Wet Román Kupa nyolcaddöntőket rendeznek. A két győztes vasárnap 15 órától a legjobb négy közé jutásért lép majd pályára. A mérkőzéseket egyetlen tv-adó vagy internetes portál sem közvetíti.
Továbbjutás esetén a negyeddöntős ellenfelünk a Temesvár vagy a Kolozsvár lehet, akikkel szemben szintén mi vagyunk az esélyesek a továbbjutásra, de ezt a pályán is be kell majd bizonyítani” – mondta el Cosmin Gherman, az Imperial Wet vezetőedzője.
A nyolcaddöntő utolsó két mérkőzését, a Marosvásárhelyi VSK–FK Székelyudvarhely és a Ceahlăul Piatra Neamț–Galaci United találkozókat a galaciak BL-szereplése miatt február 27-re halasztották. Helyszín: Székelyudvarhely.
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem tükrözik az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) álláspontját Toró T. Tibornak a Tusványosról tett kijelentései – közölte kedden Tőkés László.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!