Hirdetés

Korántsem potyogtak a gólok az FK Udvarhely találkozóján a címvédővel

Hadnagy találata majdnem a dudaszókor jött. Korábbi felvétel
Fotó: László Ildikó

Sok helyzetet kidolgozott mindkét fél, mégis sokáig 0–1 állt az eredményjelzőn, aztán az utolsó tíz másodpercben kétszer is megzörgették a hálót a futsalcsapatok a teremlabdarúgó élvonal rájátszásának összecsapásán.

Szombaton délután a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának negyedik fordulóban a Futsal Klub Székelyudvarhely a Galaci Unitedet látta vendégül a városi sportcsarnokban.

Hirdetés

A címvédő szinte tökéletes alapszakaszt követően a play-off odavágói során vereséget könyvelt el a két nagy riválissal, a Temesvári CFR és a Dévai CSM szemben, így fontos volt számukra a maximális pontszám begyűjtése. Az FK-nak csupán presztízskérdés volt az összecsapás, már nem tud javítani negyedik helyén a tabellán.

A Jakab Zoltán által irányított gárda a Tompea – Kanyó, Tankó, Balázsi és Hadnagy ötössel indított, mezőnyben a második sor az Iszlai, Miklós, Kedei, Péter négyes volt, a mérkőzésen játszott még Boga.

A listavezető irányított a találkozó elején, Cojocaru ziccert vétett, majd távoli bombáját Tompea rúgta ki. A 6. percben aztán a kapus is tehetetlen volt, Dudău kapott remek indítást, magabiztosan értékesítette az ajtó-ablak helyzetet.

Bátran játszottak a székelyföldiek, mentek előre, amikor lehetett, Kanyó, majd Hadnagy lábán volt az egyenlítés, mindkétszer a Duna partiak válogatott hálóőre tisztázott.

Iramos, pörgő volt az első félidő, a megszerzett gólt követően a vendégek arra összpontosítottak, hogy tartsák előnyüket, ellenfelük többször remek helyetekig eljutott, de ezeket nem értékesítette.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

A második félidőt is úgy kezdte az FK Székelyudvarhely, hogy szaladt az egál után, Kanyó egészen közel is volt ehhez, a rossz ütemben kimozduló hálóőr miatt üresen maradt a kapu, egy védő még az utolsó pillanatban odaért.

Igazából csak a gólok hiányoztak, mindkét kapu előtt megvoltak a lehetőségek. Mindkét együttes alaposan odatette magát, a 34. percben majdnem egyszerre gyűlt ki mindkettőjüknél a csapathiba.

A végjátékra mezőnyjátékosra cserélte kapusát a házigazda, ez a húzás nem jött be, tíz másodperccel a végső dudaszó előtt egy elveszített labdát követően Cojocaru az üres kapuba passzolt.

A középkezdést követően Hadnagy gyorsan meglőtte a szépítést jelentő találatot, igencsak munkás meccsen nyert az aranyérmes, így továbbra is nyeretlen a rájátszásban a székelyföldi alakulat.

Teremlabdarúgó Szuperliga, felsőházi rájátszás, 4. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 1–2 (0–1).
Gólszerzők: Hadnagy István (40.), illetve Vlăduț Dudău (6.), Iulian Cojocaru (40.).

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2023–24-es szezon, felsőházi rájátszás, 4. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
3
2
0
1
9-6
58
2
Temesvári CFR Temesvári CFR
3
2
0
1
9-7
49
3
Dévai CSM Dévai CSM
2
2
0
0
7-5
45
4
Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely
4
0
0
4
8-15
34
Temesvári CFR:
Dévai CSM:
Futsal Klub Székelyudvarhely:
Galaci United:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Székely segítőjével érkezhet az FK Csíkszereda új vezetőedzője

Kecskemét után Csíkszeredában alkothat nagyot a Szabó István–Kerekes Barna edzőpáros. A magyar élvonal korábbi sikerkovácsai Székelyföldön folytathatják pályafutásukat, a tárgyalások az utolsó fázisban tartanak.

Bővült a mezőny, négy erdélyi hokicsapat szerepel az Erste Liga következő idényében

Lezárult a nevezési határidő a jégkorong Erste Liga 2026–2027-es szezonjára, kiderült, tíz csapat lesz a rajtnál. A mezőnyhöz a Háromszéki Ágyúsok is csatlakozott, így a következő idényben négy erdélyi együttes szerepel majd a sorozatban.

Székelyhon

Csúszópénz elfogadásakor ért tetten egy RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség

Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).

`
Krónika

Kenőpénz átvétele közben lecsaptak Érbogyoszló polgármesterére, az RMDSZ lemondásra szólította

Közel 29 ezer eurónyi kenőpénz átvétele közben értek tetten kedden egy Bihar megyei RMDSZ-es polgármestert az Európai Ügyészség nyomozói.

Krónika

Csíksomlyó nem szavazókör

Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.

Főtér

Így élünk mi: virtuális gyalázkodásaink, a véleménydemokrácia és a populizmus

Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.

Ez is érdekelheti

Tizenegyet vágott, gólzáporos győzelemmel hangolt a döntőre a Sepsi-SIC

Lejátszották a futsal 1. Liga felsőházi rájátszásának utolsó mérkőzését is, így már csak a döntő maradt hátra. Szerda délután a háromszéki gárda magabiztos sikerrel győzte le a Dévai Autobergamót, és jó hangulatban várhatja a hétvégén rajtoló finálét.

Beütemezték a futsaldöntő párharcait, a címvédőnél indítja a Sepsi-SIC

Már ezen a héten nekivág a Galaci United és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, hogy eldöntse, kié lesz idén a futsal 1. Liga aranyérme.

Ismert a futsaldöntősök utáni helyezettek sora

A döntőt a Galaci United és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC játssza, a bronzérmes a Dévai Autobergamo lett, az ötödik helyen pedig a VSK Székelyudvarhely zár. A hátralévő két mérkőzés már nem változtat a sorrenden.

A két legfontosabbat, a döntő meccseit veszítette el a Gyergyóremetei Kereszthegy

A teremlabdarúgó 2. Liga döntőjének visszavágóján a Gyergyóremetei Kereszthegy a Real Oltenia Craiova csapatát fogadta. A párharc első mérkőzését a craiovai együttes 3–1-re nyerte, és hazai pályán sem tudtak fordítani a remeteiek.

Nem tudott elbúcsúzni szurkolóitól az udvarhelyi futsalcsapat

Elmaradt a VSK Székelyudvarhely idénybeli utolsó futsalmérkőzése, mert a Mausoleul Mărășești nem utazott el a vasárnapra kiírt bajnokira. A csapat így zöld asztalnál nyeri meg a találkozót, és az alsóházi rájátszás élén zár.

Nem jött össze a bravúr Galacon, negyedik lett a Marosvásárhelyi VSK

A teremlabdarúgó 1. Liga címvédőjénél, a Galaci Unitednél zárta az idei szezont a Marosvásárhelyi VSK. A vasárnapi meccsen mindenképp győzelemre volt szüksége Kacsó Endre együttesének, hogy esélye legyen a bronzéremre.

A Sepsi-SIC először jutott a futsaldöntőbe, sepsiszentgyörgyi klub játszott már finálét

Eddig három székelyföldi klub nyert futsalbajnoki címet: a Székelyudvarhely Sport Klub, a Marosvásárhelyi City'us és a Csíkszeredai Imperial Wet. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC lehet a negyedik a sorban.

Életben tartotta bronzérmes reményeit a marosvásárhelyi futsalcsapat

A szünetben még hátrányban volt, de pazar második félidei játékával a Marosvásárhelyi VSK megfordította a Dévai Autobergamo elleni párharcot a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában.

Hátrányba került a 2. Liga futsaldöntőjében, a címvédéshez fordítania kell a Kereszthegynek

Nyert a házigazda Real Oltenia Craiován a futsal 2. liga döntőjének első mérkőzésén, így a Gyergyóremetei Keresztheg hátrányból várja a hazai visszavágót.

Alsóházi rangadóra készültek az udvarhelyiek, csak nem volt ellenfél

A teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának 8. fordulójában vasárnap 18 órakor a VSK Székelyudvarhely a Dévai Westet fogadta volna a városi sportcsarnokban, a vendégek azonban nem indultak el a mérkőzésre.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!