A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Galaci United találkozóval rajtolt az U19-es teremlabdarúgó Román Kupa nyolcas döntője a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban. A galaciak egy gyors góllal vezetést szereztek, előnyüket végül nem tudták megőrizni, a háromszékiek a szünet előtt egyenlítettek. A második játékrészben több nagy helyzetet, köztük kisbüntetőt is kihagyott a United, a háromszéki fiatalok viszont jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel, növelték előnyüket, majd a hajrában lezárták a meccset, beléptek az elődöntőbe.
A második negyeddöntőre a Simándi Sólymok mindössze hat mezőnyjátékossal és egy kapussal érkezett, nem is tudott komoly ellenállást tanúsítani a címvédő Marosvásárhelyi VSK-val szemben, amely összesen kilencet gurítva nyerte meg a mérkőzést.
Még több gól esett a házigazda FK Székelyudvarhely találkozóján, amely az öt gólig jutott Boga Bence vezérletével már a szünetig eldöntött minden lényegi kérdést, amikor 7–1-re vezetett az LPS Suceava ellen. A második játékrészben sokáig nem esett újabb találat, aztán a suceavaiak nagyon elfáradtak, így egymás után jöttek a hazai gólok, Jakab Zoltán együttese végül 14–1-re győzött.
Szombaton minden bizonnyal sokkal szorosabb meccsek lesznek a sportcsarnokban, hiszen 17 órától csap össze egymással a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és az FK Székelyudvarhely a székely csatában, míg a második elődöntő 19 órakor kezdődik, a Marosvásárhelyi VSK a Temesvári CFR és a Futsal Ceahlăul Piatra Neamț közötti párharc győztesével küzd meg.
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Sajnálatos események történtek a lelátón a Gyergyói Hoki Klub legutóbbi hazai mérkőzésén, amelyet követően a vezetőség közleményt adott ki, ebben megpróbálták nyugalomra inteni, ugyanakkor figyelmeztették is a csapat szurkolóit.
Elkápráztatta a közönséget és a zsűrit is a székelyudvarhelyi apa-lánya duó: Kristóf Béla és Rebeka tarolt a Csillag születik tehetségkutató műsorban bemutatott produkciójukkal.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!