A Craiován rendezett szombat délelőtti mérkőzés nem sok izgalmat hozott. Az Inter a papírformát igazolva könnyedén gázolt át a házigazdákon. Az első félidőben 7 gólt lőttek, a meccs második felében még 8-szor voltak eredményesek a székelyföldiek, míg a kapusuknak egyszer sem kellett kiszednie a labdát a hálójából.
Az Inter Gyergyó a következő körben a Gyergyóremetei Kereszthegy–Kolozsvári Clujana mérkőzés győztesével találkozik.
Teremlabdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
Metropolitan Isalnita–Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó 0–15 (0–7).
Gólszerzők: Hegyi Attila 5, Szfárli Humor 3, Len Kristóf 2, Mihai Partene 2, Balogh András, Cine Hunor, Bernád Balázs.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!