Kiszakadt a háló, nem adták meg a Sepsi-SIC gólját

Józsa Csongor 2024. április 07., 19:03 utolsó módosítás: 2024. április 07., 19:04

Idegenben lépett pályára a sepsiszentgyörgyi gárda a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszásának harmadik játéknapján.

Másképp látták a játékvezetők a labda útját. Illusztráció Fotó: László Ildikó

Nem indult jól a vasárnap délutáni meccs a háromszékiek számára, rögtön az elején a Luceafărul Buzău betalált. El kellett telnie az első játékrész felének, hogy rendezzék a soraikat, átvegyék a kezdeményezést. Ez sikerült is, a pihenőig megfordították az állást.

Gyors gólváltással kezdődött a második játékrész, a Sepsi-SIC azért jól állta a sarat a nagyon keményen játszó hazaiakkal szemben, elhúzott hárommal (2–5).

Nem volt könnyű a végjáték, ugyanis egy kiállítás miatt két percig emberhátrányba került a vendégcsapat, ezt kivédekezték. Végül 5–3-ra diadalmaskodtak, utcahosszal vezetik a play-outot.

„Kissé megilletődve kezdtük a meccset, de aztán összeszedtük magunkat. Nagyon kellemetlen ellenlábas a Buzău, ütnek-vágnak. Miután átvettük a vezetést, megnyugodtunk, játszottuk játékunkat. Lőttünk még egy hatodikat is, de azt a játékvezetők nem adták meg, mert kiszakadt a háló, azt hitték, hogy nem a kapuba, hanem mellé ment a labda” – összegzett a Székely Sportnak a Sepsi-SIC edző-játékosa, Mánya Szabolcs.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alsóházi rájátszás, 3. forduló:

Luceafărul Buzău–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 3–5 (1–2).
A vendégek gólszerzői: Gáll Attila, Veress Botond, Csog Csongor, Bende Bence, Kusztos Szabolcs.