Kiélezett csatában győzött az Inter a gyergyószéki futsalrangadón

Gergely Imre 2024. január 20., 18:54 utolsó módosítás: 2024. január 20., 18:55

Igazán izgalmas derbit vívott a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó és a Gyergyóremetei Kereszthegy a futsal 2. Liga idei első játéknapján. 3–3-as állás után egy tízmétereshez jutott az Inter és ezt kihasználva győzött.

Fotó: László Ildikó

Több meghatározó játékosa hiányzott a gyergyószentmiklósiaknak sérülések, eltiltások miatt, így több fiatal kapott lehetőséget a ranglistavezető Kereszthegy ellen, de a jelek szerint bírták a tempót, hiszen szinte végig vezettek.

Az első gólt Andrei Țepeș lőtte az 5. percben, amire Csiki Zsolt válaszolt, még az első félidő közepe előtt, majd a szünetig leálltak a csapatok a gólszerzéssel.

A második félidőben Bernád Balázs és Cine Hunor találataival 3–1-re elhúzott az Inter, majd a szárhegyi csarnokban szép számban helyet foglaló nézők két remetei gólt láthattak. Előbb Csiki Szépített, majd Vékás Barna egyenlített. Négy perccel a vége előtt így 3-3 volt az állás.

A 38. percben azonban tízméterest végezhetett el az Inter Gyergyó, amit Țepeș értékesített, és így 4–3-ra megnyerték a mérkőzést a gyergyószentmiklósiak, akik ezzel feljöttek a tabella 3. helyére. A Kereszthegy továbbra is vezeti a bajnokságot.

A fordulóban még egy mérkőzésre került sor szombaton, ahol a Kolozsvári Clujana 3–3-as döntetlent játszott a Ceahlăul Piatra Neamț ellen. A Korondi Junior február 9-én fogadja a Fortius Buzău csapatát.

A következő hétvégén Románia Kupa mérkőzések következnek. A székelyföldi második ligás együttesek ellenfelei élvonalbeli gárdák lesznek. Pénteken 18 órától Gyergyószentmiklóson az Inter Gyergyó a Dévai West együttesével csap össze. A Korond a Sepsi-SIC-et fogadja január 28-án 15 órától, míg a Kereszthegy a Temesvári CFR vendégeként játszik szintén jövő 15 órától.