A remetei csarnokban rendezett szombat délutáni mérkőzésen a vendégek kétszer is vezetést szereztek Ancãu, illetve Rãduc révén, de Vékás és Miklós találataival mindkétszer egyenlített a házigazda, majd Vékás második góljával már a Kereszthegy került előnybe. A csapatok 3–2-es hazai vezetésnél vonulhattak szünetre.
A második félidőben sem csitultak az izgalmak, Daradics 3–3-ra módosította az állást. Nemsokára ismét a remetei szurkolók örülhettek, Miklós visszavette a vezetést, és ezt már nem engedte ki a kezéből a gyergyószéki együttes, másfél perccel a vége előtt Sándor belőtte a mindent eldöntő ötödik találatot.
A Kereszthegy a következő körben az Inter Gyergyóval találkozik, így már az is biztos, hogy lesz gyergyószéki csapat a legjobb négy között, azaz a Román Kupa négyesdöntőjében.
Teremlabdarúgó Románia Kupa, nyolcaddöntő:
Gyergyóremetei Kereszthegy–Kolozsvári Clujana 5–3 (3–2).
Gólszerzők: Vékás Barna 2, Miklós Árpád 2, és Sándor Levente, illetve Steve Ancãu, Rares Rãduc, Alexandru Daradics.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA is hazai pályán játszik a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 19. fordulójában, mindkét együttes mérkőzését élőben követhetjük a televízióban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!