Kiállítás a legvégén, fordítania kell az FK Udvarhelynek a bronzcsatában

Sebestyén Ervin , Józsa Csongor 2022. május 03., 20:40 utolsó módosítás: 2022. május 03., 20:44

Végig szaladt az eredmény után az FK Székelyudvarhely a teremlabdarúgó 1. Liga kisdöntőjének első meccsén. A Temesvári CFR-nek jött ki jobban a lépés. A fináléban érvényesült a hazai pálya előnye.

Szécsi Barna pirosat kapott, ő nem játszhat a visszavágón Fotó: László Ildikó

Kedden délután a futsal élvonal helyosztóján a Futsal Klub Udvarhely a Temesvári CFR otthonában lépett pályára. A két fél a bronzéremért játszik, ez a meccs volt az odavágó.

Jobban kezdett a bánsági gárda, akadozott a székelyföldiek játéka, több pontatlanság volt mind a védekezésükben, mind a támadásaikban. Az ellenlábas 1–0-ra vezetett a szünetben.

A pihenő sem hozott sok újdonságot, sőt a legelején kettőre növelte előnyét a CFR. Bálint Andor szépített, hozta vissza a meccsbe csapatát. Egy gyors gólváltást követően – a vendégekénél Tankó Levente volt eredményes – úgy festett, hogy 3–2 lesz a végeredmény.

Másfél perccel a végső dudaszó előtt az FK csapatkapitánya, Szécsi Barna kapott piros lapot, így emberhátrányban zárta az összecsapást az FK. Egy eladott labda pecsételte meg a sorsukat, 11 másodperccel a vége előtt lett 4–2 a Temesvári CFR javára.

Jakab Zoltán, az FK edzője Fotó: Erdély Bálint Előd

A lefújást követően az udvarhelyiek edzője, Jakab Zoltán érthetően nem volt elégedett: „Tartottam a játékvezetéstől, ez részben be is igazolódott. A kiállítás jogos volt, de addig kisebb-nagyobb hibák voltak, ezek rendre minket sújtottak. Igaz, segítettünk, hogy nyerjenek, nem játszottunk túl jól.

Az egygólos vereséggel könnyebb dolgunk lett volna a visszavágón, de az a célunk, hogy összesítésben mi legyünk a nyertesek”.

A visszavágót egy hét múlva, május 10-én, kedden 18 órától a városi sportcsarnokban rendezik.

Dévai győzelemmel indult a finálé

Kedden délután a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének első mérkőzését játszották, a Dévai Autobergamo hazai környezetben diadalmaskodott a Galaci Uniteddel szemben, akiknek a második húsz percben szinte semmi nem jött össze.

Az első félidő elején mindkét csapat elővigyázatosan indított, leginkább a védekezésre fektették a nagyobb hangsúlyt. A játékrész felétől beindult a gólgyártás, a szünetre pedig már 3–2-es hazai vezetéssel vonultak a felek. A térfélcsere után gyorsan betaláltak a dévaiak, ezt követően a vendégek a több helyzet ellenére sem tudták bevenni ellenlábasuk kapuját, maradt a 4–2-es végeredmény, így az előny az erdélyi gárdánál van.

A finálé az egyik fél három győzelméig tart, a második meccset szerdán ugyancsak Déván játsszák.