Kedden délután a futsal élvonal helyosztóján a Futsal Klub Udvarhely a Temesvári CFR otthonában lépett pályára. A két fél a bronzéremért játszik, ez a meccs volt az odavágó.
Jobban kezdett a bánsági gárda, akadozott a székelyföldiek játéka, több pontatlanság volt mind a védekezésükben, mind a támadásaikban. Az ellenlábas 1–0-ra vezetett a szünetben.
A pihenő sem hozott sok újdonságot, sőt a legelején kettőre növelte előnyét a CFR. Bálint Andor szépített, hozta vissza a meccsbe csapatát. Egy gyors gólváltást követően – a vendégekénél Tankó Levente volt eredményes – úgy festett, hogy 3–2 lesz a végeredmény.
Másfél perccel a végső dudaszó előtt az FK csapatkapitánya, Szécsi Barna kapott piros lapot, így emberhátrányban zárta az összecsapást az FK. Egy eladott labda pecsételte meg a sorsukat, 11 másodperccel a vége előtt lett 4–2 a Temesvári CFR javára.
A lefújást követően az udvarhelyiek edzője, Jakab Zoltán érthetően nem volt elégedett: „Tartottam a játékvezetéstől, ez részben be is igazolódott. A kiállítás jogos volt, de addig kisebb-nagyobb hibák voltak, ezek rendre minket sújtottak. Igaz, segítettünk, hogy nyerjenek, nem játszottunk túl jól.
A visszavágót egy hét múlva, május 10-én, kedden 18 órától a városi sportcsarnokban rendezik.
Kedden délután a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének első mérkőzését játszották, a Dévai Autobergamo hazai környezetben diadalmaskodott a Galaci Uniteddel szemben, akiknek a második húsz percben szinte semmi nem jött össze.
Az első félidő elején mindkét csapat elővigyázatosan indított, leginkább a védekezésre fektették a nagyobb hangsúlyt. A játékrész felétől beindult a gólgyártás, a szünetre pedig már 3–2-es hazai vezetéssel vonultak a felek. A térfélcsere után gyorsan betaláltak a dévaiak, ezt követően a vendégek a több helyzet ellenére sem tudták bevenni ellenlábasuk kapuját, maradt a 4–2-es végeredmény, így az előny az erdélyi gárdánál van.
A finálé az egyik fél három győzelméig tart, a második meccset szerdán ugyancsak Déván játsszák.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Tisza Forsthoffer Ágnest jelöli az Országgyűlés elnökének – jelentette be Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!