Elkezdte a hangolódást a korosztályos teremlabdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjére a romániai válogatott, amely január 9. és 12. között három felkészülési mérkőzést játszik Poreč városában. A horvátországi barátságos viadal a Futsal Week U19 Winter Cup elnevezést kapta és ezen Románia mellett jelen van San Marino, Málta és Montenegró is.
Az utazó keretben helyet kapott Csősz Ákos, Soós Máté, Kusztos Szabolcs (mindannyian Sepsi-SIC), Bálint Patrik, Kis Csaba és Szabó Ervin (mindhárman Futsal Klub Székelyudvarhely). A Marosvásárhelyi VSK-t Darius Todoran és Andrei Curticăpean képviseli.
Az első játéknapon a trikolórok Málta legjobbjaival küzdöttek meg, a találkozó végül 10–1-es romániai sikerrel zárult. A gólszerzők közé feliratkozott Kusztos Szabolcs és Csősz Máté is. Pénteken, a második napon San Marino volt az ellenfél, ahol ismét magabiztos győzelem született, 4–1 arányban diadalmaskodtak a romániai fiatalok. Kusztos Szabolcs ezúttal is betalált, és ezúttal Soós Máté is beköszönt, ezzel gyarapítva a székelyföldi játékosok által szerzett gólok számát.
A tornán még egy megmérettetés vár Romániára, vasárnap 13 órától Montenegróval mérik össze tudásukat.
Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.
Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.
Újabb tűzeset történt Kászonjakabfalván: az elmúlt éjszaka leégett a plébánia csűrje. Mindössze tíz nappal korábban, ugyanitt, a templom közvetlen közelében egy fatároló semmisült meg. Két hónapon belül ez már a harmadik, helyi egyházat érintő eset.
Csupán négy párt jutna be a parlamentbe, ha most vasárnap tartanák a választásokat – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
A Kolozsvári Waldorf Líceum aligazgatónőjének menesztése nyomán az elmúlt napokban egymásnak feszültek intézményi álláspontok, jogértelmezések és közösségi reakciók.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!