Két marosvásárhelyi születésű játékos érkezését jelentette be a Futsal Klub Székelyudvarhely. Küsmödi Tamás és Iszlai Richárd szülővárosukban nevelkedtek, itt is szerepeltek először a futsal élvonalban, aztán a Csíkszeredai Imperial Wet-nél és legutóbb a Dévai Autobergamónál tevékenykedtek.
Mindkét sportoló megszokott tagja a román teremlabdarúgó-válogatottnak, rendre behívót kapnak, magukra öltik a nemzeti mezt. Mindketten kétéves szerződést kötöttek a Hargita megyei csapattal.
A legutóbbi idényben az FK bronzérmet szerzett a futsal 1. Ligában, a dévaiak pedig épp őket megelőzve, a döntőben maradtak alul a Galaci Uniteddel szemben.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Korán véget ért a 2025–2026-os szezon a Csíkszeredai Sportklub számára, amely a tavalyi döntő után idén már a negyeddöntőben búcsúzott a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek csapatkapitányát, Becze Tihamért a háttérről és a kérdéses jövőjéről kérdeztük.
Halálos kimenetelű vasúti baleset történt Csíkszeredában a Brassói út mellett vasárnap délután: egy lovas szekérrel a vonat elé hajtottak, egy személy a helyszínen meghalt.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Magyarországi üzletekből lopott az a román házaspár, amelynek tagjait nemzetközi körözés alapján a román rendőrség tartóztatta le, majd a napokban átadta a magyar hatóságoknak.
Olyan jó nézni, amikor a román értelmiségi elit arról beszél, hogy ej, no, ezen az etnicizmuson túl kellene már lépni, hiszen mind európaiak vagyunk. Komolyan? Serios?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!