Kedden este Tbilisziben, a házigazda Georgiával mérkőzött meg a Kacsó Endre szövetségi kapitány által irányított romániai futsalválogatott.
A találkozó 4–2-es hazai diadallal ért véget, a vendégek két gólszerzője a másodedző, egyben játékos, Mánya Szabolcs és az újonc Gáll Attila voltak. Mindketten a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC teremlabdarúgói.
A két együttes szerdán 16 órától újból megmérkőzik egymással.
A romániai gárdának több székelyföldi sportoló is a tagja.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Idegenlégiósai és több alapembere nélkül lépett jégre vasárnap késő este Bukarestben a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A kék-fehérek becsülettel küzdöttek, de a Red Hawks hatékonyabb volt és végül 6–4-re győzött.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Botrányos körülmények között zajlott le a labdarúgó V. Liga Kolozs megyei kupadöntője, amelyen a házigazda mócsi Speranța Rromi 2016 játékosai és szurkolói rátámadtak az ellenfél, a kolozsvári Juniorul csapatának tagjaira és azok drukkereire.
Erdélyi személyek is Dubajban rekedtek a háborús közel-keleti helyzet miatt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!