Bíró Zsolt, az Imperial Wet menedzsere szerint az FRF várja a sportminisztérium, a kormány és az egészségügy szakhatóságok döntéseit, az enyhítéseket, hogy a teremsportokban is lehessen edzéseket, mérkőzéseket rendezni.
Megtudtuk, hogy a Csíkszeredai Imperial Wet együttesénél
a román állampolgársággal is rendelkező brazil Sávio Valadares Pereira de Mendonça Európa egyik legerősebb csapatához, a kazahsztáni Kairat Almaty együtteséhez igazolt.
Saviónak lejárt a szerződése a csíkiakkal, szabadon igazolható volt, de az is közrejátszott, hogy Sávio az utolsó, még megrendezett bajnokin piros lapot kapott, két fordulóra eltiltották, egy nem léphetett volna pályára a döntőn.
Szintén távozott a csíkszeredai futsalcsapatól a két szerbiai játékos, Marko Pršić és Stefan Rakić, valamint a brazil Andre Luiz Nogueira „Deco”. Mindhármukkal közös megegyezéssel bontottak szerződést.
Maradt a spanyol Victor Lopez Gonzales kapus és a brazil André Luis Sasse mezőnyjátékos.
Az Imperial Wetnél még nem tudták elkezdeni a sportág szokásos edzéseit, a játékosok többnyire a szabadban készülnek – az egészségügyi előírásokat betartva, a Kós Károly utcai sportcsarnokban pedig kiscsoportos foglalkozásokat tartanak – a játékosok között előírt távolság betartásával.
Cosmin Gherman, az Imperial Wet vezetőedzője: „Mivel semmit nem lehet tudni sem a bajnoki döntőről, sem pedig a következő bajnokságról,
Amilyen bajnokság körvonalazódik, szerintem az idegenlégiósok nélkül is kötelező helyt állni. Várakozó állásponton vagyunk, úgy érzem, hogy azok, akik a futsal érdekeit képviselik a szakszövetségnél, illetve a sportminisztériumnál, nincsenek a helyzet magaslatán. Valamilyen döntést illene hozni, hogy a csapatok tudják megtervezni a következő szezont”.
Romániában a címvédő Csíkszeredai Imperial Wet és az Galaci United párharc győztese jogot szerez arra, hogy képviselje Romániát a futsal Bajnokok Ligája selejtezőjében.
Magyarországot idén is a Mezei-Vill FC Berettyóújfalu képviselheti a teremlabdarúgó BL selejtezőjében. Magyarországon sem fejeződött be a futsalidény, de nem is folytatódik. A Magyar Labdarúgó-szövetség helyezéseket nem állapított meg, de mivel a Berettyóújfalu volt a bajnok tavaly, és az idén is magabiztosan vezette a tabellát, így újra indulhat a nemzetközi kupasorozatban.
Magyar sajtóértesülések szerint Szabó István, a Kecskemét és a Nyíregyháza korábbi sikeredzője nyártól az FK Csíkszeredánál vállal szakmai vezetői vagy sportigazgatói munkát.
Amennyiben ilyenek lesznek a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub közötti csaták a jégkorong Erste Liga negyeddöntői során, akkor igazán elégedettek lehetnek a semleges hokiszurkolók.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A parlament két házának szerda késő délutáni együttes ülésén elfogadták azt a határozattervezetet, amely lehetővé teszi amerikai katonai erők ideiglenes telepítését a Mihail Kogălniceanu-i támaszpontra.
Orbán Viktor miniszterelnök levélben fordul a határon túli magyarokhoz, arra kérve, hogy vegyenek részt az április 12-i országgyűlési választáson.
További híreink: Nicușor Dannak körülbelül százszor több információja van az ügyészségi rendszerről, mint nekünk, egy balek zsarolót pedig a bukaresti reptéren tartóztattak le a hatóságok.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!