A sorsoláson a negyven válogatottat tíz csoportba sorolták, a selejtezők pedig 2024 decembere és 2025 áprilisa között zajlanak. A tíz csoportból az első helyezettek kijutnak a 2026-os Eb-re, míg a maradék négy helyről a tíz csoport nyolc legjobb második helyezettjének oda-visszavágós rájátszása dönt majd.
A play-off sorsolását 2025. májusában tartják, a rájátszást pedig 2025. szeptemberében, az Európa-bajnokságra pedig 2026. január 18.–február 8. között kerül sor.
A magyar és a román válogatott is a hármas kalapban kapott helyet, így elkerülték egymást a selejtezőkben.
Romániának nem volt szerencséje a sorsoláskor, hiszen az 1-es kalapból Ukrajnát kapta, a kétszeres ezüstérmes ukránok a 2022-es Eb-n elődöntőt játszottak, a világ közvetlen élmezőnyébe tartoznak. A négyesbe még az utóbbi időben nagy fejlődésen átment Németország és az előselejtezőből érkezett, légiósokat felsorakoztató Ciprus került még. Az Eb-ranglistán Ukrajna az 5., Románia a 15., Németország a 26., míg Ciprus a 38. helyen áll.
A magyarok (Eb-rangsorban a 19. pozícióban vannak) is kifejezetten erős ellenfelet kaptak az első kalapból, Szlovénia (10.) az előző Eb-n a csoportkörben döntetlent játszott az olaszokkal és a kazahokkal is, egyedül a finnektől kapott ki. A kvartettbe még Montenegró (29.) és Norvégia (35.) került be.
A magyar válogatott a legutóbbi két Európa-bajnokságra nem jutott ki, legutóbb 2016-ban volt tagja az Eb-mezőnynek, míg Románia 2018-ban kint volt a tornán.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Egy rendőr megsérült csütörtökön, amikor egy verekedéshez riasztották a Maros megyei Felsőrépa községben; az incidens során a rendőr kénytelen volt használni a fegyverét, és az agresszort lábon lőtte.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!