Kazahsztán esélyt sem adott a magyar futsalválogatottnak

Józsa Csongor 2021. április 06., 18:48 utolsó módosítás: 2021. április 10., 14:44

A magyar teremlabdarúgó-válogatott kikapott a vendég kazah csapattól az Európa-bajnoki selejtezősorozat keddi játéknapján.

Túl nagy volt a különbség a két együttes között Fotó: MLSZ.hu

A jóval esélyesebb és a kvartettet százszázalékos teljesítménnyel vezető kazahok már tíz perc után hárommal vezettek, a szünetig pedig négyre nőtt a különbség egy öngóllal. A magyarok becsületgólját 0–5-ös eredménynél Dróth Zoltán szerezte.

Turzó József szövetségi kapitány együttese öt mérkőzés után két győzelemmel és három vereséggel a második helyen áll. A négyes utolsó találkozójára egy hét múlva Minszkben kerül sor, ahol eldől, hogy a magyarok vagy a szintén hatpontos fehéroroszok végeznek másodikként.

A nyolc darab négyes csoport első helyezettje, valamint a hat legjobb második kijut az Európa-bajnokságra, a két legrosszabb csoportmásodik pedig novemberben rájátszásban dönt az utolsó Európa-bajnoki helyről.

Teremlabdarúgó Eb-selejtező, 5. csoport:

Magyarország–Kazahsztán 1–6 (0–4).

A csoport állása: 1. Kazahsztán 12 pont/4 mérkőzés, 2. Magyarország 6/5, 3. Fehéroroszország 6/5, 4. Izrael 3/4.