Kapaszkodni is alig tudott az FK Székelyudvarhely, United–Autobergamo döntő lesz a kupában

Zátyi Tibor 2022. március 20., 15:59 utolsó módosítás: 2022. március 20., 16:11

A teremlabdarúgó 1. Liga első két helyezettje, a Dévai Autobergamo és a Galaci United játssza a Román Kupa döntőjét a Duna-parti városban, miután vasárnap előbbi hosszabbításba torkollt csatában verte a 2. ligás Dévai Westet, míg utóbbi a Futsal Klub Székelyudvarhelyen lépett át könnyedén.

Bálint Andor lőtte az FK egyetlen gólját. A galaciak az idei szezonban négyből háromszor megverték az udvarhelyieket. Korábbi felvétel Fotó: Erdély Bálint Előd

A telt házas galaci sportcsarnokban rendezett második elődöntőben a sorsolás okán az FK Székelyudvarhely volt a „házigazda”, és Kanyóé volt az első helyzet, amire a hazaiak kapufával válaszoltak. Az első percek kiegyenlített, kemény csatát hoztak, idővel pedig egyre jobban átvette a kezdeményezést a United, jöttek is a lövések, így akadt bőven dolga Grigorașnak, az udvarhelyiek kapusának.

A galaci fölény miatt nehezen tudta megtartani a labdát az FK, a brazil dos Santos pedig sok gondot okozott a védelemnek. A 16. percben érett góllá a galaciak mezőnyfölénye, Araujo a bal szélről lőtt a bal alsóba.

A második félidőben az FK hajszolta az egyenlítést, ám az újabb gólt a négycsapatos torna házigazdája szerezte, a 27. percben dos Santos lövésébe csak beleérni tudott Grigoraș. Ez a találat megzavarta az udvarhelyieket, hiszen Galac előbb nagyon közel volt a harmadik gólhoz, majd meg is szerezte azt, a 29. percben a kapus által előredobott labdát Ignat fejelte a hálóba.

Jött is az időkérés Jakab Zoltántól, az udvarhelyiek edzőjétől, majd lehozott kapusos taktikára váltott, ám egy figyelmetlenség miatt négyre nőtt a különbség. Bálint Andor szépített gyorsan, de ennél közelebb már nem sikerült férkőznie az FK-nak.

A galaciak újabb gólt szerezve lepörgették a hátramaradt időt, 5–1-re nyertek és magabiztosan jutottak a fináléba.

Az első elődöntőben dévai városi rangadót rendeztek, az 1. Ligában alapszakaszgyőztes Autobergamo és a másodosztály nyugati csoportját vezető West csapott össze. Meglepetésre a veterán Mimi Stoica szerzett vezetést a Westnek, az Autobergamótól a nemrég honosított Sasse válaszolt. A második félidőben a 2. ligás együttes másik nagy veteránja, Al-Ioani révén ismét előnybe került, amire ezúttal is Sasse válaszolt. Ezt követően az Autobergamo Sasse és Küsmödi góljaival hamar ellépett, ám a West nem adta fel, lehozta kapusát és a rendes játékidő előtt 7 másodperccel egyenlített. A 2x5 perces hosszabbításban mindkét fél óvatosan futsalozott, az utolsó percben Covaci villant, döntőbe lőtte az Autobergamót.

A kupafinálét az United és az Autobergamo között hétfőn 18 órától rendezik, a Digi Sport 4 élőben közvetíti.

A Futsal Klub szerdán ismét pályán lesz, 18.30-kor az 1. Liga rájátszásának negyeddöntőjében a Luceafărul Buzău vendégeként játszik.

Teremlabdarúgó Román Kupa, elődöntők:
Dévai Autobergamo–Dévai West 5–4 (1–1, 4–4, 4–4) – hosszabbítás után.
Gólszerzők: Sasse (8., 22., 29.), Küsmödi (31.), Covaci (50.) illetve Stoica (4.), Al-Ioani (22., 34.), Răzvan (40.).
Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 1–5 (0–1).
Gólszerzők Bálint (35.), illetve Araujo (16.), dos Santos (27.), Ignat (29.), Crăciun (34.), Oană (37.)
FK: Grigoraș – Kedei, Kanyó, Miklós T., Bálint. Cserék: Farkas – Szécsi, Tankó, Gálfi, Jakab, Miklós Á., Vékás, Péter. Vezetőedző: Jakab Zoltán.