A trikolórok az 1. csoportban foglalnak helyet, ellenfelük lesz Ukrajna, Németország és Ciprus. Első megmérettetésüket december 12-én játsszák a németek ellen, majd öt nappal később, 17-én az ukránokat látják vendégül.
Mindkét párharcot hazai pályán játssza Kacsó Endre legénysége a marosvásárhelyi sportcsarnokban.
Az Európa-bajnokságot 2026 elején rendezik Lettországban és Litvániában, ahová a csoport győztese kvalifikálja magát, illetve a nyolc legjobb második is ott lesz a kontinensviadalon.
A Futsal Klub Székelyudvarhely együtteséből meghívót kapott a kapus Petrișor Toniță, valamint Bálint Andor, Sergiu Gavrilă, Hadnagy István és Vlad Dudău mezőnyjátékosok. A Marosvásárhelyi VSK csapatát Iszlai Richárd, Küsmödi Tamás és Bogdan Covaci képviseli majd. Érdekesség, hogy a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC egy játékost sem ad a válogatottnak.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!