Szombaton délben hazai környezetben, a Rákóczi Centerben lépett pályára a Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó Román Kupa nyolcadöntőjében, az ellenlábas a Marosvásárhelyi VSK volt.
Az első félidőben még tudta tartani valamelyest a lépést a másodosztályos gárda a címvédővel, a pihenőt követően viszont csak egy csapat volt a játéktéren. Beszédes adat, hogy a második felvonásban a fiatal székelyudvarhelyi együttes tizenkétszer vette be az ellenlábas kapuját, összesen pedig tizenhat találatot lőttek.
Az FK bejutott a negyeddöntőbe, ahol az ellenfele a Galaci United lesz, a Duna partiak szombaton délután ugyanezen helyszínen ugyanilyen simán nyertek a Ceahlăul Piatra Neamț ellen.
A negyeddöntő győztese – ezt a mérkőzést vasárnap 11 órától rendezik – bejut a Final Four-ba.
Teremlabdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
FK Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 16–2 (4–1).
Gólszerzők: Bálint Andor, Kerestély József 3-3, Szécsi Barna, Tankó Levente, Balázsi Attila 2-2, Balázs Norbert és egy öngól, illetve Jakab Artúr, Ferenczi Szilárd.
Galaci United–Ceahlăul Piatra Neamț 16–0 (8–0).
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Ünnepélyesen átadták a gyimesfelsőloki SkiGyimes Hotel és Wellness négycsillagos komplexumát, amely a magyar kormány támogatásával épült fel, és 55 új munkahelyet teremt a térségben.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!