Játszi könnyedséggel jutott tovább az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2021. február 27., 14:23 utolsó módosítás: 2021. február 27., 16:18

Egymás után termelte a gólokat az udvarhelyi együttes a teremlabdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében. A második játékrészben egy tucatot lőttek a Marosvásárhelyi VSK-nak.

Számolni is nehéz volt a gólokat Fotó: Erdély Bálint Előd

Szombaton délben hazai környezetben, a Rákóczi Centerben lépett pályára a Futsal Klub Székelyudvarhely a teremlabdarúgó Román Kupa nyolcadöntőjében, az ellenlábas a Marosvásárhelyi VSK volt.

Az első félidőben még tudta tartani valamelyest a lépést a másodosztályos gárda a címvédővel, a pihenőt követően viszont csak egy csapat volt a játéktéren. Beszédes adat, hogy a második felvonásban a fiatal székelyudvarhelyi együttes tizenkétszer vette be az ellenlábas kapuját, összesen pedig tizenhat találatot lőttek.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Az FK bejutott a negyeddöntőbe, ahol az ellenfele a Galaci United lesz, a Duna partiak szombaton délután ugyanezen helyszínen ugyanilyen simán nyertek a Ceahlăul Piatra Neamț ellen.

A negyeddöntő győztese – ezt a mérkőzést vasárnap 11 órától rendezik – bejut a Final Four-ba.

Teremlabdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:

FK Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 16–2 (4–1).
Gólszerzők: Bálint Andor, Kerestély József 3-3, Szécsi Barna, Tankó Levente, Balázsi Attila 2-2, Balázs Norbert és egy öngól, illetve Jakab Artúr, Ferenczi Szilárd.

Galaci United–Ceahlăul Piatra Neamț 16–0 (8–0).