Ők a stabilitásra, tapasztalatra alapoznak, ugyanakkor fiatalítanak is. Céljuk zsinórban harmadszor bajnoknak lenni a második vonalban.
A remeteiek főként anyagi okok miatt nem vállalták az élvonalbeli szereplést, tapasztalt játékoskeretük viszont egyben maradt, így mindenképpen ők kiírás favoritjai. Amint Bakos Szabolcs, a csapat vezetője a Székely Sport megkeresésére válaszolva elmondta, lényegében nem sokat változott a Kereszthegy összeállítása. Egyedüliként Sándor Levente hagyja ki a szezont sérülés miatt. Helyére nem igazoltak más csapatokból, hanem a saját utánpótlásból hoztak fel több fiatalt is, akik már egy ideje együtt készülnek a felnőttekkel.
„Szezonkezdetkor nem tudhatjuk, hogy milyen erősségű ellenfelek várnak ránk. Mindig lehetnek meglepetések, változások a riválisoknál, de úgy gondolom, hogy ha mi hozzuk azt amit tudunk, odatesszük magunkat ahogy kell, akkor
– fejtette ki Bakos Szabolcs.
A bajnokság lebonyolítása változott, kisebb távolságokra kell utazni, ezzel szemben több lesz a mérkőzés. A rájátszás kieséses rendszerű, így egy meccset sem szabad félvállról venni – tette hozzá Bakos.
A szakszövetség az indulókat két csoportba sorolta, a bajnokság első része igencsak hosszú lesz, miután a felek négyszer játszanak egymással, azaz 12 fordulós lesz az alapszakasz.
Ezt követően jön a rájátszás, ami tulajdonképpen kieséses rendszerű, a csoportok első két helyezettjei a harmadik és negyedik pozícióban záró együtteseket fogadják, egyetlen találkozó dönti el, ki maradt talpon. Az elődöntőket is hasonlóan játsszák, míg a finálé oda-visszavágós rendszerű.
A 2. Liga győztese jogot szerez, hogy az élvonalban induljon.
A pontvadászat vasárnap kezdődik, a Kereszthegy idegenben, a Kolozsávri Clujana otthonában lép pályára.
1. csoport: Fortius 2014 Buzău, ACS Futsal Ceahlăul Piatra Neamț, Gyergyóremetei Kereszthegy, Kolozsvári Clujana.
2. csoport: CFR Romgaz Craiova, Brassói Kids Tâmpa, Simándi Sólymok, Real Craiova.
A futsal 2. Liga menetrendje a szakszövetség hivatalos oldalán érhető el, ezen a linken.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!