A legutóbbi két kiírásban a Galaci United és a Dévai Autobergamo párharca indította a teremlabdarúgó évadot. Idén is ezen két együttes párharcát hozta volna a futsal Szuperkupa-döntő.
Csakhogy a Hunyad megyeiek – akik tavaly VSK néven szerepeltek – feloszlottak, nem neveztek. Miután ők a Román Kupa-győztesek, egyben az 1. Liga ezüstérmesei, a szakszövetség úgy döntött, hogy 2024-ben nem rendezik meg ezen párharcot.
A legutóbbi három kiírást a Galaci United nyerte, 2021-ben a pandémia miatt nem rendezték meg, míg 2020-ban az azóta megszűnt Csíkszeredai Imperial Wet emelte magasba a trófeát.
A 2024–2025-ös teremlabdarúgó idény így a bajnoki találkozókkal kezdődik, az 1. Ligában rögtön egy rangadóval rajtol, ahol a végső győzelemre is pályázó két gárda, az FK Székelyudvarhely és a Galaci United csap össze, a tervek szerint szeptember 2-án, hétfőn 18 órától a székelyudvarhelyi sportcsarnokban.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!