A marosvásárhelyi csapat nemrég elkezdte a felkészülést a futsal 1. Liga új idényére. A klub folytatja a tavaly elkezdett projektet, azaz helyi és fiatal játékosokra alapoz az élvonalban. A keretben van néhány újdonság, hosszú idő után több játékos hazatért, így a következő idényben a vezetőedző, Cosmin Gherman jóval tapasztaltabb gárdát tud majd pályára küldeni.
Az érkezők között szerepel a jelenleg 34 éves Bogdan Covaci, aki korábban oszlopos tagja volt a román válogatottnak és a Marosvásárhelyi City’us együttesének, amellyel több bajnoki címet szerzett, de a Csíkszeredai Imperial Wet csapatával is felért a csúcsra, tavaly pedig a román minifutball-válogatott játékosaként világbajnok volt.
Mellette a város csapatától évekkel ezelőtt fiatalon eligazolt teremlabdarúgók is visszatértek, a 28 éves Küsmödi Tamás a City’usszal két bajnokságot is nyert, egyet pedig szintén az Imperial Wettel, ahol a 24 éves Iszlai Richárd is elhódította az aranyérmet. A román válogatottban is szerepelt futsalosok mindketten az előző két idényben a Futsal Klub Székelyudvarhelynél játszottak.
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!