Hirdetés

Háromszék Kupa tizedszerre

Két év kihagyás után hétvégén újra megrendezik a barátságos tornát
Fotó: Facebook/Sepsi 08

2023. január 26., 19:45

Két év kihagyás után a hét végén újra megrendezésre kerül Székelyföld, Erdély és a Kárpát-medence egyik legszínvonalasabb és legkedveltebb amatőr teremlabdarúgótornája Sepsiszentgyörgyön, a tizedik kiírásához érkezett a Háromszék Kupa.

2023. január 26., 19:45

A szombaton és vasárnap zajló barátságos megmérettetés kiváló alkalom az ünneplésre, hiszen idén lett 50 éves a sepsiszentgyörgyi minifoci. A torna mezőnyét 32 férfi és 6 női csapat alkotja, 2 ország 17 településéről érkeznek a résztvevők, hogy megküzdjenek a bajnoki címért.

Idén Magyarország (Budapest, Hatvan) és Románia, Erdély (Marosvásárhely, Nyárádszereda, Csiba, Székelykeresztúr, Madéfalva, Csíkszereda, Csíkszentsimon, Sepsiszentgyörgy, Mikóújfalu, Csernáton, Kovászna, Gelence, Gidófalva, Uzon, Barót) amatőr csapatai látogatnak el ismét Sepsiszentgyörgyre. A torna évről évre egyre több érdeklődőt vonz és ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az a tény, hogy idén 24 óra alatt betelt minden hely.

Hirdetés

A torna első ízben 2012-ben került megrendezésre a Sepsi`08 amatőr teremlabdarúgócsapat szervezésében a kőröspataki sportteremben, ahol 12 együttes vett részt. A torna célját akkor fogalmazták meg a szervezők, mely a mai napig is jellemzi a rendezvényt.

Kitalálói azt szerették volna elérni, hogy egy profi, a labdarúgásból hivatalosan pénzt kereső játékosoktól mentes minőségi labdarúgótornát hozzanak létre, bemutatva és megismertetve a nagy közönséggel a teremlabdarúgás szépségét.

A torna második kiírása már Sepsiszentgyörgyön került megszervezésre, melyen 24 együttes vállalta a viadalt. A harmadik kiírástól kezdődően 32 férfi csapat küzdött a bajnoki címért. A IV. Háromszék Kupa alkalmával pedig csatlakoztak a hölgyek is, így évről évre egyre több és egyre színvonalasabb mérkőzésekkel ajándékozva meg a nagyérdemű közönséget. 2016-tól magyarországi együttesek is látogatják a tornát, 2017-től pedig már 3 ország együttesei küzdöttek a végső győzelemért.

Az idei X. kiírás az elmúlt évekhez hasonlóan a januári hideg napokra lett időzítve a megszokottól eltérő, új helyszínekkel.

Idén a két napos focikavalkád ezúttal is szombaton, január 28-án reggel 8 órakor kezdődik két helyszínen egy időben. Az első nap a csoportmérkőzések napja. Az A, C, E, G, valamint a lányok A csoportja a sepsiszentgyörgyi Sepsi Arénában mérik össze erejüket, míg a B, D, F, H, valamint a lányok B csoportja a Szabó Kati Sportcsarnok parkettjén találkoznak. A csoportkör szombaton este 10 órakor ér véget, a napot pedig egy fergeteges After Party zárja a Crown klubban, ahol DJ Mate biztosítja majd a jó hangulatot.

A torna leglátványosabb része, a továbbjutott csapatok kieséses szakasza vasárnap, január 29-én 10 órától veszi kezdetét a Sepsi Arénában, valamint a Szabó Kati sportcsarnokban, ahol egy időben zajlanak majd a nyolcaddöntők. A legjobb 8 csapat már a Szabó Kati Sportcsarnokban fogja folytatni a döntőbe jutásért való küzdelmet, a negyeddöntők 12 órától kezdődnek.

A torna egyik különleges pillanata a legizgalmasabb összecsapások előtt a gálamérkőzés lesz.

Mivel idén ünnepli 50-ik évfordulóját a sepsiszentgyörgyi minifoci, így a szervezők arra gondoltak, hogy kiváló alkalom lenne az ünneplésre, ha az egykori minifocisok újra pályára állnának.

Ezt követően 15.30-tól a női együttesek kisdöntőjét tekinthetik meg az érdeklődők, melyet a férfi csapatok kisdöntője követ majd.

A kisdöntőket követően a női döntő, majd a férfi döntő zárja a torna 2023-as jubileumi kiírását. A díjátadó ünnepségre 17.30-kor kerül sor a tervek szerint, de ez az időpont változhat, csúszásokra lehet számítani.

A szervezők nagy szeretettel várnak minden focikedvelőt, szurkolót, érdeklődőt mindkét helyszínre, hiszen a belépés a torna teljes ideje alatt díjtalan.

Jótékonysági célja is van a tornának

A Háromszék Kupa szervezői az elmúlt három kiírás során a sport mellett jótékonysági akcióval is kiegészítették a torna programját, melyből hagyományt szeretnének teremteni. Az idei torna alkalmával a Sepsi`08 Egyesület adományokat gyűjt Nagy Hunor számára. Hunor egy 25 éves jókedélyű, kitartó, bizakodó, szerény sepsiszentgyörgyi fiatalember, aki sajnos 1 évvel ezelőtt szinte teljesen elvesztette a látását. Egyik szemével egyáltalán, a másik szemével alig egy keveset lát. Retinopátiával diagnosztizálták és már több műtéten is átesett, de egyelőre nem sikerült javítani a látását. Neki szeretnénk segíteni, bízva abban, hogy egy komolyabb műtéthez elegendő összeget tudnak közösen összegyűjteni.

A két napos torna ideje alatt ya szervezők örömmel fogadnak bárminemű adományt, melyet a torna helyszínein kihelyezett urnákba lehet majd betenni.

Emellett a Sepsi`08 Egyesület Facebook-oldalán egy nyílt árverés keretében megvásárolhatók különböző focis ereklyék, labdák, aláírt mezek. Az árverés 2023. január 27-én, pénteken délben 12 órakor veszi kezdetét és február 5-én, vasárnap délben ér véget. Továbbá, a két helyszínen tombolát is vásárolhatnak az érdeklődők. A nyílt árverésen felajánlott összegek, a megvásárolt tombolák értéke, valamint a torna ideje alatt gyűlt adományok mind Hunorhoz fognak eljutni bízva abban, hogy ezzel is segíthetik, hogy újra lásson.

A nyílt árverés a www.facebook.com/sepsi08 oldalon lesz elérhető.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Gólörömből piros lap, a végén ezért bűnhődött a Sepsi OSK (videóval)

Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.

Máris megismerte menetrendjét a Szuperliga alsóházában az FK Csíkszereda

Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.

Székelyhon

Sokan már lefeküdni készültek vasárnap este, amikor rengett a föld

A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.

`
Krónika

Szőcs Emőke útja Csíkból az ötkarikás sípályán át az olimpia technikai bizottságába

A csíkbánkfalvi Szőcs Emőke két téli olimpián versenyzőként, egyen edzőként, a legutóbbin pedig már a Nemzetközi Sílövő Szövetség technikai bizottságának tagjaként vett részt.

Krónika

Új elnöke lett a Brassó megyei RMDSZ-nek, a botrányba keveredett Toró Tamás is jelöltette magát

Varga Nándor eddigi ügyvezető elnök személyében új elnöke lett az RMDSZ Brassó megyei szervezetének. A tisztségre a tavaly botrányba keveredett Toró Tamás, a Brassó Megyei Magyar Napok főszervezője is pályázott.

Főtér

A palesztinozás fölött eljárt az idő. Az ajatollahozás az új trend!

Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.

Ez is érdekelheti

Kétszer is egyenlített a VSK Székelyudvarhely, a győzelmet jelentő gólt az ellenfele lőtte

A futsal 1. Liga rájátszásának alsóházában nyílt mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely és a Luceafărul Buzău. A pontok sorsa a legvégén dőlt el.

Feszült hangulatú, gólzáporos székely rangadót nyert a Sepsi-SIC

Parázs, indulatokkal teli mérkőzést játszott egymással a Sepsi-SIC és a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának első fordulójában. A háromszékiek a hajrában szerzett góllal fordították meg a feszült hangulatú székely rangadót.

Összetartóbb a társaság, két döntőt céloz meg a marosvásárhelyi futsalcsapat

Teljesítette az eddigi célkitűzéseket a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgó együttese, de nem elégednek meg ennyivel. Kemény kihívások várnak rájuk a szezon második részében, ahol a tét bejutni a két belföldi sorozat döntőjébe.

Székelyudvarhely pályázik a futsalkupa négyes döntőjének házigazda szerepkörére

Bejutott a legjobb négy közé a VSK Székelyudvarhely teremlabdarúgó együttese a Román Kupa idei kiírásában. Öt év után lehet újabb Final 4 torna a székelyföldi városban.

A VSK Székelyudvarhely is ott van a futsalkupa négyes döntőjében, teljes a mezőny

Nem sok esélyt adott a VSK Székelyudvarhely a másodosztályos ellenfelének, a Kolozsvári Clujanának a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében. Két székelyföldi együttes van a legjobb négy között.

Néhány perc alatt eldöntötte a kupapárharcát a Marosvásárhelyi VSK

Sokáig nem született találat, aztán beindult a gólgyártás, a Marosvásárhelyi VSK rövid időn belül háromszor volt eredményes. Ezzel lényegében eldöntötte a Dévai Autobergamo elleni összecsapást, és bejutott a teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjébe.

Lemaradt a kupa négyes döntőjéről a szentgyörgyi futsalcsapat

Hosszabbításban szenvedett vereséget idegenben a Dévai West ellen a Sepsi-SIC a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében, Mánya Szabolcs edző-játékos csapata gólzáporos mérkőzés után búcsúzni kényszerült a sorozattól.

A Csíkszentsimoni KSK nyerte a 2026-os Hargita megyei futsalbajnokságot

Szentegyházán ért véget a 2026-os Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelynek döntő tornáján nyolc csapat lépett pályára. A fináléban öt gólt szerzett a csíkszentsimoni gárda, amely megérdemelten emelhette magasba a trófeát.

A székelyföldi futsalklubok mind ott lehetnek a kupa négyes döntőjében

Egy találkozót már lejátszottak a negyeddöntőben, a további három párharc mindegyikében van székelyföldi csapat. Megvan az esély, hogy ott legyenek a teremlabdarúgó Román Kupa végelszámolásánál.

Győztest avatnak a Hargita megyei futsalbajnokságban

Vasárnap Szentegyháza ad otthont az idei Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság döntő tornájának. A küzdelemsorozat fináléjában nyolc csapat két csoportban, majd az egyenes kieséses szakaszban méri össze erejét.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!