Háromgólos csíki vereség a galaci futsalrangadón

Dobos László 2020. december 12., 18:19 utolsó módosítás: 2020. december 12., 20:25

Elszenvedte első vereségét a 2020–2021-es román teremlabdarúgó-bajnokságban a Csíkszeredai Imperial Wet. A csíkiak szombaton délután 3–0-ra kaptak ki Galacon a házigazda United együttesétől.

Fotó: Veres Nándor

Korán megszerezték a vezetést a házigazdák, kihasználva a vendégek védelmi hibáját a 4. percben egy gyors támadás végén Tacot közelről a csíki kapuba bombázta a labdát (1–0). A folytatásban kiegyensúlyozott játék zajlott, a 12. percben pedig egy jobb oldalról kapu elé lőtt labda Cârdeinek, a fiatal csíki kapusnak a lábáról a kapuba pattant (2–0).

A szünetig szinte végig a vészkapus taktikát alkalmazta a vendég székelyföldi gárda, kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára, azonban a gól nem jött össze, csupán egy kapufáig jutottak.

Végigtámadta a második húsz percet is a vendég csíki együttes, szinte az egész második félidőt mezőnyjátékosra váltott kapussal játszotta le, de gólt nem tudott lőni, Cristian Matei a galaci kapusba lőtt egy nagybüntetőt, de az Imperial Wet még kétszer a kapufát is eltalálta.

A galaciak harmadik találatát Ignat lőtte az üresen hagyott csíki kapuba. A mérkőzés végén két percig emberhátrányban kellett védekezzen a vendégcsapat, Iszlai megkapta második sárga lapját, így kiállították.

A csíkiak vasárnap délben a Kézdivásárhelyi SE ellen játszanak, hétfőn szintén 13.30-tól a Kolozsvári Clujana ellen lépnek pályára.