Három székelyföldi csapat az ifi futsalbajnokság elitjében

Józsa Csongor 2024. február 02., 14:29

A két selejtezőmérkőzés győztesével teljes lett a teremlabdarúgó U19-s Elit Liga nyolcas mezőnye. Kupameccsekkel indít a mezőny.

Az udvarhelyi, a marosvásárhelyi és a sepsiszentgyörgyi együttes harcolhat az érmekért. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

A csoportkör az elmúlt naptári év végén zárult a teremlabdarúgó U19-es bajnokságban. Ekkor az ificsapatok közül haton – az öt csoportelső és a legjobb második helyezett – megtette a lépést az Elit Ligába. Azaz, a legjobb nyolc közé jutottak, így folytathatják a harcot az országos bajnoki címért.

A többi csoportmásodik selejtezőmecset játszott, így lett teljes a nyolcas létszám. A Marosvásárhelyi VSK és a LPS Suceava maradt állva.

Az Elit Liga első játéknapja jövő hétvégén lesz, a versenykiírás szerint két csoportra osztották a mezőnyt, az egyikben a Suceava mellett a Galaci United, az FC Piatra Neamț és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a másikba a címvédő, az FK Székelyudvarhely, a Kolozsvári Clujana, a Dévai VSK és a Marosvásárhely került.

Oda-visszavágó után a csoportok első két helyezettje, tehát négy klub jut a Final 4-ba, a négyes döntőbe, ahol játszanak az érmekért.

A legutóbbi két kiírást a Futsal Klub Székelyudvarhely nyerte, ráadásul az utóbbit vereség nélkül.

A kupameccsek hétvégéje

Az ifiknél a bajnoki kiírás mellett a Román Kupáért is megküzdenek. Ezen a hétvégén a második kör találkozóit rendezik, még több székelyföldi együttes érdekelt itt.

Pénteken 18 órától Gyergyószentmiklósi Inter–FK Székelyudvarhely, szombaton 12 órától Gyergyóremetei Kereszthegy–Sepsi-SIC, 13 órától Marosvásárhelyi VSK–Dévai West párharcokat játszanak – ami a székelyek programját illeti. Egyetlen meccsen dől el a továbbjutás.

Itt a következő kör már a Final 8 lesz, azaz a döntő torna, ahol nyolc klub kieséses rendszerben csap össze, a győztes emeli magasba a trófeát.

Tavaly a marosvásárhelyiek hódították el a Román Kupát.